Przed łódzką publicznością czołowi polscy lekkoatleci będą walczyć o kwalifikacje na Halowe mistrzostwa Europy w Stambule (2-5 marca).

Reklama

U progu tego intensywnego dla lekkoatletów miesiąca jakim jest luty, kibice będą mogli zobaczyć pasjonujące widowisko w Atlas Arenie. Tradycyjnie zaprosimy do startu świetnych sprinterów, płotkarzy, skoczków i kulomiotów. W tym gronie nie zabraknie naszych asów, takich jak mistrzyni Europy w biegu płotkarskim Pia Skrzyszowska, czy świetna Ewa Swoboda, która rok temu zaczarowała Atlas Arenę uzyskując czas 7.00 na 60 metrów i bijąc rekord Polski – zapowiedział wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara ogłaszając w środę datę imprezy.

W Orlen Cup 2023 w Łodzi mają wystartować też: płotkarz Damian Czykier, skoczkowie o tyczce - Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera, skoczek wzwyż Norbert Kobielski oraz kulomioci - Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. Chmara dodał, że stawkę uzupełnią medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy mistrzostw Europy.

Ogromnie cieszę się, że już po raz ósmy Łódź może gościć ten świetny mityng lekkoatletyczny w Atlas Arenie. To wspaniałe lekkoatletyczne wydarzenie, które zawsze ściąga najlepszych sportowców świata. To również ogromna promocja naszego miasta – podkreśliła wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Reklama

Mityng w Łodzi organizowany jest od 2015 roku. Wcześniej pod nazwą Pedro's Cup, a od 2017 roku, jako Orlen Cup.

autor: Bartłomiej Pawlak