Norweg pobiegnie w Polsce na swoim koronnym dystansie 1500 m, na którym w igrzyskach olimpijskich w Tokio wywalczył złoty medal z rekordem Europy 3.28,32. To ósmy wynik w historii.

Reklama

W miniony weekend Ingebrigtsen zdobył w Stambule halowe mistrzostwo Europy na 1500 i 3000m.

Już wiele razy słyszeliśmy, że marzy także o rekordzie świata na stadionie. Ten jest już wiekowy, bo ustanowiony 25 lat temu. Jakobowi brakuje do wyniku Marokańczyka Hichama El Guerrouja (3.26,00) nieco ponad dwie sekundy. Dziś wydaje się, że bardziej zasadne jest pytanie nie "czy" tego dokona, tylko "kiedy" – uważa dyrektor mityngu w Chorzowie Piotr Małachowski.

Wcześniej organizatorzy potwierdzili, że w Polsce wystartuje także m.in. rekordzista świata w skoku o tyczce Szwed Armand Duplantis.

Reklama

W zeszłym roku chorzowski mityng zastąpił w cyklu DL odwołane zawody w Chinach. Został wysoko oceniony przez World Athletics i samych zawodników. W efekcie impreza przez kolejne pięć lat będzie rozgrywana na Stadionie Śląskim w ramach najbardziej prestiżowego cyklu Diamentowej Ligi.

Chorzowski stadion należy do samorządu wojewódzkiego. Memoriał Skolimowskiej jest tam organizowany od 2018 roku, wcześniej przez 9 lat lekkoatleci rywalizowali w stolicy. Ubiegłoroczną edycję obejrzało - bezpłatnie - 6 sierpnia ok. 30 tysięcy kibiców.