Kaczmarek od piątku do niedzieli rywalizowała w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie, gdzie wywalczyła aż 31 punktów. W biegu na 400 m przegrała jedynie z rewelacyjną Holenderką Femke Bol, a następnie wyprowadziła polską sztafetę mieszaną 4x400 m na pierwsze miejsce. Zawodniczka Podlasia Białystok nie zważając na zmęczenie zdecydowała się na start w Ostrawie.

Reprezentantka Polski nie miała sobie równych w mityngu "Złote Kolce". Druga Czeszka Lada Vondrova straciła do niej 0,55 sekundy. Trzecia była jej rodaczka Tereza Petrzilkova - 51,99.

Rekord życiowy Marschalla

Duplantis w pierwszej próbie uporał się z wysokością 6,12. Australijczyk Kurtis Marschall ustanowił rekord życiowy - 5,90. Trzeci był Filipińczyk Ernest John Obiena, który też zaliczył tę wysokość, ale miał zrzutek. Piotr Lisek wynikiem 5,70 zajął czwarte miejsce.

Myślę, że nie mogłem skoczyć dziś wyżej. Jestem totalnie zadowolony. Jest trochę zimniej niż bym chciał, co utrudnia zadanie. Trudniej się biega, trzeba się bardziej wysilić. Byłoby lepiej, gdybyśmy skakali wczoraj – powiedział po starcie rekordzista świata.

Dyskobol Kristajn Ceh ze Słowenii ustanowił rekord mityngu - 68,55. Za nim uplasowali sie Chorwat Martin Markovic - 64,00 i Robert Urbanek - 63,36.

Crouser najlepszy w pchnięciu kulą

Najlepszy w pchnięciu kulą był Amerykanin Ryan Crouser. 22,63 jest nowym rekordem mityngu. Michał Haratyk w najlepszej próbie uzyskał 20,52 i zajął ostatnie, siódme miejsce.

Francuz Wilhem Belocian wygrał bieg na 110 m przez płotki czasem 13,25. Jakub Szymański był szósty - 13,58, natomiast Damian Czykier siódmy - 13,64.

Matryna Galant uzyskała najlepszy czas w karierze (4.04,11) i zajęła siódme miejsce w biegu na 1500 m, który został zdominowany przez Etiopki. Diribe Welteji poprawiła rekord mityngu na 3.57,38. Druga była Hirut Meshesha - 3.57,87, a trzecia Tigist Girma - 3.59,33.

Akani Simbine z RPA jako jedyny zeszedł ponieżej 10 sekund w biegu na 100 m - 9,98. Kolejne miejsca zajęli Włoch Samuele Ceccarelli - 10,15 i Kanadyjczyk Andre De Grasse - 10,21.