W związku ze sprawą, dwie osoby zostały zatrzymane przez policję.

Reklama

Gazeta „Le Journal du Dimanche” podała, że funkcjonariusze Centralnego Biura ds. Zwalczania Ataków na Środowisko i Zdrowie Publiczne w ostatnią środę dokonali przeszukania w hotelu, w którym przebywał team Arkea-Samsic. W barwach tego zespołu w Tour de France jechali m.in. Kolumbijczyk Nairo Quintana i jego młodszy brat Dayer.

Zdaniem mediów, “celem” przeszukania w pobliżu Meribel – jak napisał dziennik “L'Equipe” - byli wymienieni kolumbijscy kolarze i rodak Winner Anacona, a także członkowie zespołu medycznego.

Agencja AFP poinformowała, że prokuratura w Marsylii wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie podejrzenia stosowania dopingu podczas Tour de France. Sprawa dotyczy "małej części zawodników” Arkea-Samsic.

Reklama

Jak dodała prokurator Dominique Laurens, chodzi m.in. o "metodę, którą można zakwalifikować jako doping”. Wyjaśniono też, że „znaleziono wiele preparatów, w tym leków w rzeczach osobistych(...)”.

Wyjaśniane będą kwestie np. "posiadania substancji (...) bez uzasadnienia medycznego”.

Lider zespołu Arkea-Samsic Nairo Quintana zajął 17. miejsce, ze stratą ponad godziny do zwycięzcy Słoweńca Tadeja Pogacara. Z kolei inny kolarz z grupy Quintany, Francuz Warren Barguil uplasował się na 14. pozycji.

W składzie biało-czerwonych na zbliżające się mistrzostwa świata jest m.in. zawodnik Arkea Samsic Łukasz Owsian, który nie startował w "Wielkiej Pętli”