Sprawa dotyczy powszechnie znanego w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. trenera sportowego.

22-letni mężczyzna zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Ostrowie Wlkp. o wykorzystywaniu seksualnym przez trenera, do czynów pedofilskich po raz pierwszy miało dochodzić kiedy pokrzywdzony miał 10 lat.

Reklama

Śledztwo wszczęto 1 czerwca br. i jak powiedział PAP prokurator Paweł Szymanowski wykonano bardzo dużo czynności dowodowych, które w sposób wystarczający uprawdopodobniły popełnienie tych czynów.

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty podzielone na dwa okresy. Jeden dotyczy czynów pedofilskich, czyli obcowanie płciowe z małoletnim. Drugi zarzut dotyczy zdarzeń, kiedy pokrzywdzony miał ukończone 15 lat. Zarzucono mu doprowadzenie do obcowania płciowego poprzez nadużycie zależności – powiedział szef ostrowskiej prokuratury.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych czynów. Sąd Rejonowy w Ostrowie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował Pawła R. na trzy miesiące.

Sprawa ma rozwojowy charakter; prokuratura nie wyklucza, że pokrzywdzonych może być więcej. Podejrzany pracował w wielu szkołach jako nauczyciel i trener.

autorka: Ewa Bąkowska