Dziennik Gazeta Prawana logo

Morderczy trening polskich tenisistów stołowych. Wzorują się na Chińczykach

8 stycznia 2024, 14:23
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Reprezentacja Polski wdrożyła chińskie metody treningowe
Reprezentacja Polski wdrożyła chińskie metody treningowe/East News
Polacy przygotowywali się w pocie czoła do rozpoczynających się właśnie WTT Star Contender w Katarze. Reprezentacja Polski wdrożyła chiński plan treningowy, a zawodnicy ćwiczyli nawet 8 godzin dziennie. 

Reprezentacja Polski przygotowywała się w Centralnym Ośrodku Sportu "Cetniewo". Nasi kadrowicze trenowali nawet w sylwestra i nowy rok. Każdego dnia odbywały się 3 sesje treningowe w różnych porach, co łącznie dawało około ośmiu godzin ćwiczeń dziennie.

"Jestem bardzo zadowolony z wykonanej pracy. Urozmaicony trening sprawiał dużo radości każdemu z dziewięciu zawodników. Na każdych zajęciach wprowadzałem coś innego" - powiedział trener kadry Tomasz Redzimski. 

Metoda częstych i powtarzających się treningów jest powszechnie stosowana przez Chiński Związek Tenisa Stołowego. To przynosi wymierne efekty w postaci trofeów zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. W trakcie ostatniego obozu podobne metody zastosowali polscy trenerzy. Efekty ciężkiej pracy zawodników kibice będą mogli ocenić już niebawem. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj