Hiszpanie do 88. minuty remisowali w Brukseli z Belgią 1:1, ale od czego mają w swoich szeregach najlepszego strzelca tegorocznych ME Davida Villę. Napastnik Valencii zapewnił kolejne trzy punkty ekipie trenera Vicente del Bosque i zdecydowanie prowadzenie w tabeli.

W siódmej minucie gry, po trafieniu Wesleya Soncka, skończyła się trwająca 717 minut passa hiszpańskich bramkarzy bez straty gola.

O czwartej wygranej Anglii w eliminacjach zdecydowała skuteczność Wayne'a Rooneya, który zdobył dwa gole w Mińsku, a ekipa Fabio Capello pokonała Białoruś 3:1. W sobotę napastnik Manchesteru United dwukrotnie pokonał bramkarza Kazachstanu (5:1).

Anglia w czterech meczach wywalczyła komplet punktów, a bilans bramek 14-3 może robić wrażenie. Takiego bilansu otwarcia Wyspiarze nie mieli w żadnych eliminacjach do turniejów mistrzowskich od 1949 roku. Daleko z tyłu za nimi Chorwacja (4:0 z Andorą) i Ukraina.

Gol Marka van Bommela w 62. minucie gry zapewnił Holandii skromną wygraną w Oslo z Norwegią. W zespole "Pomarańczowych", którzy nie grają efektownie, ale systematycznie powiększają swój dorobek o kolejne trzy punkty, po raz 130. wystąpił bramkarz Edvin van der Sar.

W Pireusie Grecy przegrali ze Szwajcarami 1:2 i stracili pierwsze punkty w kwalifikacjach. Mistrzowie Europy z 2004 roku utrzymali jednak prowadzenie w tabeli grupy 2. Mają jeden punkt przewagi nad Izraelem, który do 89. minuty prowadził na Łotwie, by zremisować po trafieniu Vladimirsa Kolesnicenko oraz Szwajcarią, która we wrześniu "potrafiła" przegrać u siebie z Luksembugiem.

Niespodzianka w Bradze. Portugalia zaledwie zremisowała z Albanią 0:0, mimo że od 42. minuty, po czerwonej kartce dla Beqiriego Teliego, grali w liczebnej przewadze. Portugalczycy w czterech meczach zgromadzili pięć punktów, a ostatnich rywali wyprzedzają jedynie lepszą różnicą bramek. W tabeli grupy 1. prowadzi Dania, która ma siedem punktów, a w środę pauzowała.

Łotwa - Izrael 1:1 (0:0)
Bramki: V. Kolesnichenko (89') - Y. Benayoun (50')

Luksemburg - Mołdawia 0:0

Grecja - Szwajcaria 1:2 91:0)
Bramki: A. Frei (42' - karny), A. Charisteas (68'), B.I. NKufo (77')

grupa 3

Czechy - Słowenia 1:0 (0:0)
Bramka: Libor Sionko (62'-głową)

Słowacja - Polska 2:1 (0:0)
Bramki: E. Smolarek (70'), S. Sestak (85', 86')

Irlandia Płn. - San Marino 4:0 (2:0)
Bramki: D. Healy (30'), G. McCann (43'), K. Lafferty (55'), S. Davis (74')

grupa 4

Rosja - Finlandia 3:0 (1:0)
Bramki: Petri Pasanen (23'-samob.), Veli Lampi (65'-samob.), Andriej Arszawin (88')

Niemcy - Walia 1:0 (0:0)
Bramka: P. Trochowski (72')

grupa 5

Bośnia i Hercegowina - Armenia 4:1 (2:0)
Bramki: E. Spahic (31'), E. Dzeko (39'), V. Minasyan (85'), Z. Muslimovic (89')

Estonia - Turcja 0:0

Belgia - Hiszpania 1:2 (1:1)
Bramki: W. Sonck (7') - A. Iniesta (36'), D. Villa (88')

grupa 6

Chorwacja - Andora 4:0 (2:0)
Bramki: I. Rakitic (16'), I. Olic (32'-karny), L. Modric (76'), I. Rakitic (86')

Białoruś - Anglia 1:3 (1:1)
Bramki: P. Sitko (28') - S. Gerrard (11'), W. Rooney (50', 74')