Zdaniem przewodniczącego Związkowego Trybunału Piłkarskiego PZPN Krzysztofa Malinowskiego po tej decyzji sprawą licencji Widzewa ponownie zajmie się futbolowa centrala.

Reklama

"Sąd Najwyższy uznał, że postępowanie nie było zakończone, bo sprawa została przez Trybunał skierowana do ponownego rozpatrzenia. Dlatego odrzucił kasację, bo zajmuje się tylko wyrokami, od których nie ma już odwołania" - powiedział Malinowski.

Zdaniem działaczy Widzewa odrzucenie kasacji złożonej przez PZPN nie jest zaskoczeniem. "PZPN nie miał podstaw merytorycznych, by składać skargę kasacyjną. Co więcej,złożony dokument nie spełniał wymogów formalnych, dlatego liczyliśmy właśnie na takie rozstrzygnięcie" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Widzewa Bogusław Sosnowski.

W grudniu 2007 r. ZTP zawiesił licencję Widzewa za długi poprzedników wobec członków PZPN. W lutym 2008 r. decyzja została na rok zawieszona i piłkarze Widzewa nadal uczestniczyli w rozgrywkach. 4 czerwca 2008 r. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl uchylił orzeczenie ZTP i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. W sierpniu 2008 r. PZPN złożył skargę kasacyjną od tego wyroku.