p

W niedzielnym finale rywalem zespołu USA będzie zwycięzca czwartkowego półfinału między Brazylią a RPA.

Hiszpania - USA 0:2 (0:1)
Bramka: Altidore (27'), Dempsey (74')
Czerwona kartka: USA - Bradley (86')

I połowa:

Świenty początek spotkania w wykonaniu Amerykanów, na szczęście dla ich rywali Casillas radzi sobie bez zarzutów. Okazje do strzału mieli Davies i Dempsey.

11. minuta - świetna okazja dla Hiszpanów, ale Tores ulega jednemu z amerykańskich obrońców. Naprawdę było blisko.

Kilka minut później znó było gorąco pod bramką Howarda. Tores wbiegł w pole karne, ale sędzia odgwizdał minimalnego spalonego.

27. min i mamy sensację! Amerykanie prowadzą 1:0! Wynik spotkania otwiera Altidore po podaniu Dempsey'a. Amerykanin w sytuacji sam na sam z Casillasem nie marnuje okazji i pakuje piłkę do bramki. Hiszpania straciła pierwszą bramkę w tym turnieju! Szczęśliwy Altidore zdejmuje koszulkę, za co od razu dostaje żółtą kartkę.

Hiszpanie atakują. Hiszpanie, a głównie Villa. W 32. minucie piłka trafia do niego, ale otoczony przez trzech obrońców Villa uderza wysoko ponad poprzeczką. Chwię później Torres znajduje się na spalonym.

Torres wyraźnie nie ma dziś dobrego dnia. Hiszpan znów dostaje piłkę, ale fatalnie ją przyjmuje i kopie obok bramki.

42. minuta i Villa podaje do Ramosa, którego strzał został zablokowany. Szansę miał też Torres, ale nie dał rady zaskoczyć Howarda.

Koniec pierwszej połowy i mamy sensację - Amerykanie prowadzą 1:0.

II połowa:

W pierwszych trzech minutach drugiej połowy znów bardzo dobre sytuacje mieli Torres i Villa, ale Howard jest dziś w szczytowej formie. Nie daje się zaskoczyć, mimo że Hiszpanie co chwila zjawiają się pod jego bramką.

54. minuta - seria podań po stronie hiszpańskiej, Riera do Villi, Villa do Fabregasa, a ten do Xaviego, którego na murawę powala Donovan. Sędzia jednak nie dopatrzył się faulu.

Prawie 70 minut gry za nami i dopiero teraz trenerzy decydują się na zmiany. Za Daviesa wchodzi Feilhaber, a u Hiszpanów za Fabregasa - Cazorla.

74. minuta - 2:0!! Amerykanie zdobywają koleją bramkę!! Dempsey wspaniale ogrywa Ramosa i strzela wprost do bramki Casillasa. Szykuje się prawdziwa sensacja w tym półfinale!

Amerykanie skończą ten mecz w dziesiątkę. Michael Bradley dostał czerwoną kartkę w 86. minucie. To trzecia czerwona kartka ale reprezentacji USA w tym turnieju. Czy teraz Hiszpanie poradzą sobie i zdobędą chociażby bramkę honorową?

Sędzia dolicza jeszcze trzy minuty. Trzy minuty nadziei dla Hiszpanów. Trzy minuty, które już nic nie zmieniły.

Amerykanie zagrają w finale Pucharu Konfederacji. Hiszpanom pozostaje walka o trzecie miejsce.

Hiszpania: Iker Casillas - Sergio Ramos, Gerard Pique, Carles Puyol, Joan Capdevila - Cesc Fabregas (68' - Santi Cazorla), Xabi Alonso, Xavi, Albert Riera (78' - Juan Manuel Mata) - David Villa, Fernando Torres

USA: Tim Howard - Jay DeMerit, Carlos Bocanegra, Oguchi Onyewu, Jonathan Spector - Landon Donovan, Michael Bradley, Ricardo Clark, Clint Dempsey (88' - Jonathan Bornstein)- Jozy Altidore (84' - Conor Casey), Charlie Davies (69' - Benny Feilhaber)