Warszawiacy przeszli dwie rundy kwalifikacji w tych rozgrywkach, które zastąpiły Puchar UEFA, eliminując Czarnogórców i słabą drużynę Juvenes Dogana z San Marino. Kolejny rywal jest znacznie bardziej wymagający. To ósmy zespół holenderskiej Eredivisie - NAC Breda.

W ekstraklasie "Czarne Koszule" będą walczyć o miejsce w pierwszej trójce. Jacek Grembocki twierdzi, że drużynę stać na to, by dorównać Wiśle Kraków, Legii czy Lechowi Poznań. "Progresja musi być. Będziemy walczyć o jedno miejsce wyżej niż przed rokiem, czyli trzecie" - powiedział.

W drużynie nastąpiły spore zmiany. Najistotniejsza, na razie, to zmiana w środku pola, gdzie wypożyczonego do Nottingham Forest Radosława Majewskiego zastąpił Marcelo Sarvas (przeszedł ze szwedzkiego Bunkeflo IF). Brazylijczyk udanie zadebiutował w Polonii, strzelił już trzy gole w Lidze Europejskiej. Po meczu z Juvenes Dogana kibice w internetowym głosowaniu wybrali go najlepszym zawodnikiem.

Obronę wzmocnił Daniel Kokosiński, którego Jacek Grembocki ściągnął ze swojego poprzedniego klubu - Znicza Pruszków. Na debiut czekają napastnicy: Węgier Tamas Kulcsar, który przeszedł z Fehervaru za 200 tys. euro, Senegalczyk Alpha Oumar Sow i Serb Milan Nikolić. Ten ostatni nie jest jeszcze potwierdzony do gry.

Transferowym hitem może być przejście do Polonii innego serbskiego napastnika Predraga Sikimicia, grającego ostatnio w Amkarze Perm w lidze rosyjskiej. "Sikimić w naszej ekstraklasie może być megagwiazdą. Kluby są już dogadane. Do załatwienia pozostaje tylko kwestia indywidualnego kontraktu" - powiedział Grembocki.

Z Konwiktorskiej mieli odejść bramkarz Sebastian Przyrowski i napastnik Filip Ivanovski, ale z testów w angielskim Sheffield United i w niemieckim Karlsruher SC wrócili z niczym.

Polonia będzie rozgrywać mecze tradycyjnie na kameralnym stadionie przy Konwiktorskiej. Mur od strony tej ulicy ozdobiły w ostatnich dniach graffiti nawiązujące do Powstania Warszawskiego. Na samym stadionie też zaszły zmiany. Wyodrębniono sektor dla kibiców gości, z którego jako pierwsi skorzystają sympatycy NAC Breda. Klub otrzymał też od radnych Warszawy ponad milion złotych na system identyfikacji kibiców.

Wyniki sparingów:

Polonia Warszawa - FC Zestafoni 1:1
|Polonia Warszawa - Karpaty Lwów 2:2
Polonia Warszawa - NK Rijeka 0:0
Polonia Warszawa - Znicz Pruszków 2:1

Liga Europejska

Polonia Warszawa - Buducnost Podgorica 2:0, 0:1
Polonia Warszawa - Juvenes Dogana 1:0, 4:0