Dyrektor sportowy Górnika Polkowice Michał Lulek zapowiedział, że klub odwoła się od decyzji Wydziału Dyscypliny PZPN. Wczoraj polkowiczanie za udział w aferze korupcyjnej zostali ukarani przez związek degradacją o jedną klasę rozgrywkową, 10 ujemnymi punktami i 50 tysiącami złotych grzywny.
"Wyrok przyjmujemy z pokorą, ale na pewno będziemy się odwoływać. Argumentować będziemy po pierwsze tym, że jako pierwszy klub zaproponowaliśmy
dobrowolne poddanie się karze, po drugie usunęliśmy ludzi zamieszanych w aferę, a po trzecie zlikwidowaliśmy mechanizmy sprzyjające korupcji. Zlikwidowany został mechanizm premiowania, z
którego czerpano środki na łapówki" - mówi Lulek.
Dyrektor wyraził nadzieję, że chęć dobrowolnego poddania się karze da klubowi jej nadzwyczajne złagodzenie. Górnik proponował dla siebie 10 punktów ujemnych i 60 tys. zł grzywny.
Działacz zapewnia, że spadek do III ligi nie oznacza końca futbolu w Polkowicach. Na pewno będą podjęte rozmowy z miastem o dalszym finansowaniu i zostanie przyjęty plan jak najszybszego powrotu do drugiej ligi.
Dyrektor wyraził nadzieję, że chęć dobrowolnego poddania się karze da klubowi jej nadzwyczajne złagodzenie. Górnik proponował dla siebie 10 punktów ujemnych i 60 tys. zł grzywny.
Działacz zapewnia, że spadek do III ligi nie oznacza końca futbolu w Polkowicach. Na pewno będą podjęte rozmowy z miastem o dalszym finansowaniu i zostanie przyjęty plan jak najszybszego powrotu do drugiej ligi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Zobacz
|