35-letni zawodnik ma wznowić treningi z zespołem Los Angeles Galaxy we wrześniu. Sezon w tamtejszej lidze MLS rozpocznie się 24 października.

Reklama

Kontuzja, której nabawił się 14 marca podczas występu w AC Milan, do którego drugi rok z rzędu był wypożyczony, spowodowała, że mundial w RPA Beckham oglądał z ławki w roli doradcy trenera Fabio Capello.

"Pierwotnie z lekarzami zakładaliśmy, że będę mógł wrócić na początku października. Teraz wygląda wszystko na tyle dobrze, że możemy przyspieszyć powrót o dwa, trzy tygodnie, czyli we wrześniu" - powiedział Beckham.

Po nieudanych dla Anglików mistrzostwach świata, na Wyspach pojawiły się głosy, że w przyszłości reprezentację "Trzech Lwów" mógłby objąć właśnie Beckham. Jednak podczas internetowego czatu z kibicami zawodnik Los Angeles Galaxy dał do zrozumienia, że praca selekcjonera go nie interesuje.

"Piłka nożna jest moją pasją, ale dobrze się czuję tylko na boisku. Przebywanie na ławce trenerskiej nie wywołuje we mnie większych emocji. Nie sądzę, bym kiedykolwiek poświęcił się temu zajęciu" - przyznał rekonwalescent.