Zawodnik chce być bliżej włoskiego selekcjonera angielskiej kadry Fabio Capello. Mówi się, że odpowiednim klubem dla Beckhama mógłby być Bayern Monachium.

Reklama

35-letni piłkarz zaprzecza, jakoby jego czas w drużynie z trzema lwami na koszulce minął, mimo że nie grał w angielskiej drużynie od października 2009 roku.

"Wciąż uwielbiam grę w piłkę i myślę, że mogę to robić na najwyższym poziomie przez kilka dalszych lat. Chcę być gotów na wezwanie do występów dla Anglii. By to się stało, muszę pozostać sprawnym i grającym zawodnikiem" - powiedział Beckham.

W niedzielę odebrał Nagrodę za Osiągnięcia Życia, podczas ceremonii w Birmingham, gdzie wyróżniano Osobistości Sportowe Roku w plebiscycie BBC. Laureat ma nadzieję, że przerwę w rozgrywkach amerykańskiej ligi MSL spędzi w którymś z europejskich "gigantów", tak jak w 2009 i 2010 roku we włoskim AC Milan. "Kolejne wypożyczenie jest możliwe" - powiedział słynny piłkarz.

Gdyby dostał powołanie do kadry, poprawiłby swój rekord gier w reprezentacji. Wystąpił dotąd w 115 meczach, co jest rekordem Anglii jeśli chodzi o graczy z pola. Pod tym względem przewyższa go tylko bramkarz Peter Shilton - 125 razy w drużynie narodowej.