Ministerstwo Zdrowia zaprosiło do Polski francuską legendę futbolu Zinedine’a Zidane’a - dowiedział się portal tvp.info. Gwiazdor ma zostać ambasadorem programu, którego celem będzie poprawa stanu zdrowia mieszkańców środkowej Europy.

Reklama

Słynny piłkarz ma opowiadać o zaletach aktywności fizycznej, a wszystko w ramach polskiej prezydencji w UE.
Polska obejmie prezydencję 1 lipca, a poszczególne resorty już prześcigają się w pomysłach na to, by nasz kraj jak najlepiej zaprezentował się w Europie.

Resort zdrowia kierowany przez Ewę Kopacz. W listopadzie organizuje w Poznaniu konferencję z udziałem unijnych ministrów zdrowia, na który zaprosił Zinedine’a Zidane’a.

Ministerstwo zdecydowało się na Zidane’a z powodu jego dużej rozpoznawalności. Poza tym gwiazdor, który zakończył piłkarską karierę w 2006 roku, zasłynął już udziałem w akcjach społecznych. Jest ambasadorem dobrej woli ONZ i brał udział w wielu meczach charytatywnych mających na celu ograniczenie ubóstwa. Polskę odwiedził w 2008 roku, by dopingować młodych uczestników jednego z turniejów piłkarskich.

Ministerstwo Zdrowia chce, by konferencji w Poznaniu pojawił się też m.in. były prezydent Lech Wałęsa i dyrektor wykonawczy klubu piłkarskiego Celtic Glasgow Peter Lawwell. Obecność najbardziej spodziewanego gościa, czyli Zinedine’a Zidane’a, nie została jednak jeszcze przez niego potwierdzona.

Reklama