Polska - Białoruś 2:0

Bramki: Błaszczykowski 31, Lewandowski 69

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis (78. Dariusz Dudka), Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski, Rafał Murawski (72. Tomasz Jodłowiec), Adrian Mierzejewski (60. Maciej Rybus), Sławomir Peszko (87. Janusz Gol) - Paweł Brożek (60. Robert Lewandowski).

Białoruś: Jurij Żewnow - Igor Smitow, Dmitrij Wierchowcow, Aleksandr Martynowicz, Siergiej Omeljańczuk - Timofiej Kałczew, Filip Rudzik, Aleksandr Kulczi, Siergiej Kisljak, Witalij Trubila - Siergiej Kornilenko

Koniec meczu: Polska wygrywa z Białorusią 2:0. Jest to dziesiąta wygrana reprezentacji Polski pod wodzą Franciszka Smudy. Zwycięstwo biało-czerwonym zapewniły gole Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego. Duet piłkarzy Borussii Dortmund zdobywał też bramki w dwóch poprzednich meczach naszej kadry z Niemcami i Koreą.

90. min. - Po chwili w ten sam sposób do Lewandowskiego zagrywa Polanski. Napastnik Borussii Dortmund próbował minąć wychodzącego przed pole karne bramkarza rywali, ale trafił piłką w jego nogi

89. min. - Gol podaje prostopadle do Lewandowskiego, ale ten jest na spalonym

87. min. - Kolejna zmiana w naszym zespole. Gol wchodzi za Peszkę

83. min. - Fatalny błąd Peszki, który podał do rywala, a ten znalazł się sam przed Fabiańskim. Na nasze szczęście uderzył obok słupka

82. min. - Kontra Polaków kończy się fatalnym podaniem Dudki

78. min. - Perquis schodzi z boiska. Zmienia go Dudka

77. min. - Po doskonałym podaniu Wawrzyniaka Lewandowski znalazł się sam przed bramkarzem rywali, ale tym razem górą był golkiper Białorusi

74. min. - Kolejna fantastyczna interwencja Perquisa

72. min. - Jodłowiec zmienia Murawskiego

71. min. - Rybus popędził prawym skrzydłem, ale dośrodkował bardzo źle

70. min. - Perquis przerywa groźną akcję Białorusinów

69. min. - GOOOOOOOOOOL! Peszko idealnie podał do Lewandowskiego, a ten z pięciu metrów trafił do siatki rywali

64. min. - Białorusini blokują strzał Piszczka z 20. metrów

60. min. - Podwójna zmiana w naszym zespole. Lewandowski wchodzi za Brożka, a Rybus zastępuje Mierzejewskiego

59. min. - Po rzucie rożnym wykonanym przez Mierzejewskiego strzał głową Wasilewskiego został zablokowany przez rywala ręką. Sędzia jednak nie podyktował rzutu karnego

57. min. - Kulczi z dystansu uderzył wysoko nad poprzeczką bramki Fabiańskiego

55. min. - Mierzejewski mógł "wypuścić" Brożka na czystą pozycję, jednak jego podanie było zbyt lekkie i rywale dali rade wybić piłkę

53. min. - Murawski podał do Brożka w pole karne, ale ten źle przyjął piłkę

51. min. - Po chwili takim samym złym zagraniem "popisuje" się Brożek i w ten sposób kończy się dobrze zapowiadający kontratak

50. min. - Błaszczykowski ograł dwóch rywali i podał do Murawskiego ten psuję akcję Polaków niecelnym podaniem

48. min. - Wawrzyniak głową wybija piłkę po dośrodkowaniu Trubila

47. min. - Obrońca rywali dalekim wybiciem przerywa akcję Piszczka

46. min. - Drugą część meczu zaczęli Białorusini

Koniec pierwszej połowy:

45. min. - Wierchowcew przecina prostopadłe podanie Wawrzyniaka do Brożka

43. min. - Perquis musiał ratować się faulem i Białorusini mają okazję do wyrównania. Jednak Trubila fatalnie wykonał rzut wolny

41. min. - Błaszczykowski dostał dobre podanie, minął obrońcę i wyłożył piłkę Brożkowi. Naszego napastnika ubiegł bramkarz rywali

38. min. - Kornilenko brutalnie faulował Peszkę na środku boiska. Białorusin za swoje zagranie został ukarany żółtą kartką

37. min. - Po kolejnym rzucie rożnym Perquis uderzał "przewrotką", ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką

36. min. - Peszko i Brożek zakręcili przeciwnikami w ich polu karnym i mamy rzut rożny, z którego nic nie wynikło

35. min. - Mierzejewski traci piłkę przy linii bocznej

33. min. - Mierzejewski z rzutu wolnego dośrodkował wprost na głowę obrońcy rywali

31. min. - GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Polanski zagrał w pole karne do wychodzącego na pozycję Błaszczykowskiego, a ten przyjął piłkę i poradził sobie z dwoma obrońcami. Przy ich asyście posłał futbolówkę do bramki rywali

28. min. - Peszko wbiegł z piłką w pole karne, ale Wierchowcow zdążył wybić mu piłkę

23. min. - Mierzejewski po prostopadłym podaniu znalazł się w doskonałej sytuacji. Niestety uderzył nad bramką

22. min. - Po dośrodkowaniu Mierzejewskiego Perquis minimalnie uderza obok bramki

20. min. - Kolejny fatalnie wykonany rzut wolny przez Błaszczykowskiego

18. min. - Kulczi uderzył groźnie z dystansu na bramkę Fabiańskiego. Piłka przeleciała obok słupka

16. min. - Peszko faulowany z lewej strony pola karnego. Rzut wolny dla Polski. Niestety bardzo źle wykonany przez Błaszczykowskiego

13. min. - Piszczek z prawej strony dośrodkował w pole karne, ale Peszko nie sięgnął głową piłki

11. min. - Peszko dośrodkował w pole karne. Perquis zagrał głową piłkę na 11. metr, ale tam nie było żadnego z naszych piłkarzy

10. min. - Piszczek przerywa kontrę przeciwników

8. min. - Prostopadłe podanie do Brożka, ale ten źle przyjmuje piłkę

7. min. - Strata Perquisa przed naszym polem karnym. Na szczęście po chwili stoper reprezentacji Polski naprawia swój błąd

6. min. - Peszko próbował ograć rywala i popędzić lewym skrzydłem. Rywal powstrzymał go faulem

4. min. - Wysoki pressing Polaków przynosi skutek. Białorusini gubią się na własnej połowie

2. min. - Pierwsza akcja Polaków. Po szarży Mierzejewskiego mamy rzut rożny. Po nim zakołowało się w polu karnym rywali, ale ostatecznie Białorusini oddalili niebezpieczeństwo od swojej bramki

1. min. - Zaczynamy od faulu Wasilewskiego na środku boiska