Dziennik Gazeta Prawana logo

Tak Smuda świętował awans Polski w rankingu FIFA

20 października 2011, 09:53
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tak Smuda świętował awans Polski w rankingu FIFA
Fakt
Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda nareszcie ma co świętować. Dwa przyzwoite mecze biało-czerwonych wystarczyły, by nasza kadra wskoczyła na 64 miejsce w rankingu FIFA. Dla Franza to wręcz idealna okazja, aby wznieść toast za ten symboliczny awans.

Po wyczerpującym wypadzie do Korei i dwóch meczach towarzyskich bez porażki, we wtorek w stolicy Smuda złapał kolejną chwilę oddechu. Fotoreporter "Faktu" spotkał trenera biało-czerwonych, kiedy przy kuflu zimnego piwa relaksował się w hotelu Sheraton.

Wyluzowany i elegancki trener miał za sobą pełny oficjalnych spotkań dzień, ale ostatnie wyniki reprezentacji wprawiły go w bardzo dobry nastrój. Z orzeźwiającym piwem w ręku selekcjoner rozmyślał o przyszłości prowadzonego przez niego zespołu. A ta wcale nie musi być dla niego taka różowa. Kolejne notowanie rankingu FIFA zaplanowane na 23 listopada uwzględni bowiem towarzyski mecz z Włochami, w którym Polacy powinni spodziewać się kolejnej bolesnej lekcji futbolu.

2631627-smuda2.jpg
Franciszek Smuda

Ranking FIFA:
1. Hiszpania
2. Holandia
3. Niemcy

62. Kostaryka
63. Sierra Leone
64. Polska
65. Libia
66. Wyspy Zielonego Przylądka

>>>Czytaj także: Gollob zostaje w Gorzowie

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło fakt.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj