Spotkanie trenerów po zakończeniu każdej rundy jest organizowane przez Wydział Szkolenia PZPN. Szkoleniowcy spotykają się, by podyskutować o swojej pracy i podzielić doświadczeniami. Wśród gości znalazły się tym razem osoby skazane prawomocnymi wyrokami.

Reklama

"Byłem w szoku, kiedy zobaczyłem tych panów w sali. Czuli się bardzo swobodnie, wyglądali na zadowolonych. Nie rozumiem, dlaczego władze związku wysyłają im zaproszenia" - mówi nam jeden z ligowych trenerów, który wziął udział w konferencji.

Wdowczyk w 2009 roku został skazany przez Sąd Rejonowy w Kielcach na trzy lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat oraz grzywnę w wysokości 100 tysięcy złotych. Były trener Polonii, Korony i Legii dobrowolnie poddał się karze. Co ciekawe, Wydział Dyscypliny nałożył na niego... zakaz wykonywania zawodu do 2015 roku.

Wąsikiewicz otrzymał wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na siedem lat. Proces przeciwko Wójcikowi cały czas się toczy. Prokurator przedstawił mu 11 zarzutów dotyczących ustawienia ośmiu meczów Świtu Nowy Dwór w 2004 roku.

>>>Czytaj także: O pracy Lubańskiego zdecyduje Albańczyk