Spotkanie z udziałem dawnych i obecnych gwiazd południowoamerykańskiego futbolu odbędzie się 4 lutego na stadionie Boca Juniors - La Bombonera. W tym klubie występował i Palermo, i Maradona. Obaj grali też, choć w różnych w latach i z różnym skutkiem, w reprezentacji Argentyny.

Reklama

W mistrzostwach świata 2010 w Republice Południowej Afryki Maradona był selekcjonerem Albicelestes. W końcówce meczu grupowego z Grecją (2:0) wpuścił na plac gry weterana Palermo, a ten odpłacił się strzeleniem bramki za zaufanie. Rok później napastnik Boca Juniors zakończył karierę.

Oprócz Maradony, mają pojawić się m.in. Roberto Abbondanzieri, Juan Sebastian Veron, Ariel Ortega i Guillermo Barros Schelloto, a także byli gracze Estudiantes La Plata (Palermo bronił barw tego klubu w latach 1991-97) oraz wszyscy zawodnicy obecnej drużyny Boca Juniors. Zespoły poprowadzą znakomici trenerzy: Carlos Bianchi i Alfio Basile.

Palermo jest najlepszym strzelcem w historii tego stołecznego klubu - zdobył 236 bramek.

Z kolei w 1999 roku zasłynął z innego powodu - podczas Copa America (mistrzostw kontynentu) nie wykorzystał aż trzech rzutów karnych w spotkaniu z Kolumbią.

Maradona, mistrz świata z 1986 i wicemistrz z 1990 roku, od maja jest szkoleniowcem piłkarzy Al Wasl Dubaj ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.