Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Liniewo na Kaszubach.

Reklama

Jak poinformowała PAP szefowa prokuratury w Kościerzynie Grażyna Starosielec, podejrzani o napaść będą w czwartek sukcesywnie przewożeni z izb zatrzymań w okolicznych miejscowościach i przesłuchiwani. Wszystkim zatrzymanym - w wieku od 17 do 20 lat - policja już wcześniej postawiła zarzut udziału w pobiciu zagrożony karą do trzech lat więzienia.

Od wyników przesłuchań uzależnimy dalsze decyzje w tej sprawie, w tym dotyczące ewentualnego skierowania do sądu wniosków o tymczasowe aresztowanie" - powiedziała PAP Starosielec. Zdaniem policji wszyscy zatrzymani zasługują na areszt - funkcjonariusze zwrócili się do prokuratury z wnioskiem o jego zastosowanie wobec całej dwunastki.

Do napaści doszło w poniedziałek; do stojących przy autokarach uczniów miejscowego zespołu szkół (w wieku od 10 do 16 lat) wybierających się do Gdańska na mecz Lechii Gdańsk, podbiegło kilkunastu młodych mężczyzn zamaskowanych kapturami, szalikami. Wykrzykiwali nazwę Arki Gdynia - klubu piłkarskiego, którego kibice są zwaśnieni z kibicami gdańskiej Lechii. We wtorek i środę policja zatrzymała 12 domniemanych napastników, którymi okazali się mieszkańcy Kościerzyny i okolic w wieku 17-20 lat.