Kibice w Chorzowie bramki zobaczyli dopiero w drugiej części spotkania. W 71. minucie na prowadzenie wyszli goście, kiedy indywidualną akcją popisał się Maciej Korzym, a do bramki trafił Michał Janota. Osiem minut później do wyrównania strzałem głową doprowadził Arkadiusz Piech.

Napastnik reprezentacji Polski losy awansu powinien rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry, ale na kilkadziesiąt sekund przed dogrywką nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Korony. W 94. minucie wyręczył go Jakub Smektała, a w ostatniej minucie dogrywki po kontrataku, Koronę dobił Pavel Sultes.

Nie bez kłopotów awansowała do kolejnej rundy również Wisła Kraków, wygrywając w Poznaniu 1:0 z pierwszoligową Wartą. Goście nie wykorzystali dwóch rzutów karnych - w 56 min. bramkarz warciarzy Adrian Lis obronił strzał Maora Meliksona, ale dobitka Cwetana Genkowa był skuteczna. 13 minut przed zakończeniem spotkania Patryk Boguski trafił w słupek, dobił skutecznie, lecz arbiter słusznie odgwizdał spalonego.

Dla nas był jeden cel w tym meczu - awans do kolejnej rundy i udało nam się go zrealizować. Gdybyśmy wykorzystali drugi rzut karny, końcówka nie byłaby taka nerwowa. Cieszy fakt, że w drugim meczu z rzędu udało nam się zachować czyste konto - mówił trener wiślaków Michał Probierz.

Trener poznańskiego pierwszoligowca Czesław Owczarek był zadowolony z postawy swojego zespołu, ale wzburzony niektórymi decyzjami arbitra Tomasza Wajdy, który w asyście ochrony musiał opuszczać boisko. Zdaniem gospodarzy, sędzia podjął sporo niekorzystnych dla Warty decyzji.

Szkoda tylko, że decyzje sędziego wpłynęły na wynik spotkania. Warcie widocznie nie było dane mieć rzutu karnego, a też nam się należał. Widocznie kolor czerwony był bardziej wyrazisty, a nasze stroje zlewały się z krzesełkami - podsumował szkoleniowiec gospodarzy.

W środę Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice, a mistrz Polski Śląsk Wrocław podejmie PGE GKS Bełchatów, z którego we wtorek odszedł trener Kamil Kiereś.