Wielu chciałoby zagrać przeciwko FC Bayern Monachium, obecnie najlepszą drużyną świata. To marzenie 5 lipca podczas trzeciego już meczu "Paulaner Cup des Südens" zrealizuje zespół 26 piłkarzy-amatorów z 6 krajów. Zawodników wybrano w specjalnym castingu. "Drużyna marzeń" zagra ze zwycięzcami Ligi Mistrzów 5 lipca br. w mieście Arco w północnych Włoszech. Mecz będzie relacjonowany na żywo w niemieckiej stacji SPORT1.

Reklama
Media

Wśród szczęśliwych zwycięzców castingu jest Adam Cichowski z Sopotu. Ten 19-letni bramkarz polskiego klubu amatorskiego PDP Kalikowo Sopot jest zapalonym fanem FC Bayern od 2002 roku, kiedy to po raz pierwszy zobaczył w akcji ówczesnego bramkarza bawarskiej drużyny - Olivera Kahna. Odtąd zawsze przed meczem ogląda wideo ze swoim idolem, aby wzmocnić swoją motywację oraz podpatrzeć sztuczki i fortele pomocne przy obronie bramki. Na casting do Monachium Adam jechał 17 godzin autobusem, jednak swoje zadanie wykonał doskonale. Z kuflem piwa w dłoni odparł każdy strzał legendy piłki nożnej - Paula Breitnera, rozlewając jedynie niewielką ilość tego płynu.

Media

Do "Drużyny marzeń Paulanera" zgłosiło się ponad 19 tys. kandydatów z całego świata, z których wybrano i zaproszono na casting 80 najbardziej oryginalnych mężczyzn. Każdy z nich musiał się zaprezentować w Monachium przed szanownym jury złożonym m.in. z kapitana drużyny bawarskiej Philippa Lahma oraz mistrza świata z 1974 roku - Paula Breitnera. Obok umiejętności piłkarskich liczyły się przede wszystkim zaangażowanie, kreatywność i osobowość. Zainteresowanie jurorów wzbudzały wiersze, wstawki muzyczne i komediowe, piłkarski freestyle, muzyka rap czy magiczne sztuczki.

Reklama
Media / PhotographerClemens Mayer J. Kn