Nie mamy siły na ten wyjazd - przyznał Rosell. Vilanova odchodzi z klubu. Konferencja trwała niespełna cztery minuty i nie można było na niej zadawać pytań. Sandro Rosell przeczytał komunikat, z którego wynikało, że nowa kuracja, która dzisiaj rozpoczął Tito Vilanova nie pozwoli mu na kontynuowanie pracy z drużyną. Poinformował też, że klub odwołuje jutrzejszy mecz w Gdańsku. Zdecydowaliśmy nie jechać jutro na mecz do Polski. Zabrakło nam sił na ten wyjazd. Decyzję podjęliśmy po spotkaniu z piłkarzami - informował prezes Barcy.

Reklama

Mniej optymistycznie o sytuacji zdrowotnej Vilanovy pisze hiszpańska prasa. Zdaniem komentatorów, trener walczy z trzecim nawrotem nowotworu ślinianki przyusznej. Informację tę potwierdził w portalu społecznościowym jego syn, Adria. Po raz pierwszy Vilanova był operowany w 2011, potem w grudniu 2012 roku, po czym przeszedł dwumiesięczną kurację w Nowym Jorku. Władze Barcy zaapelowały o uszanowanie jego prywatności.

Na początku przyszłego tygodnia klub przedstawi nowego trenera. Wśród najczęściej powtarzanych przez prasę sportową nazwisk są: Jupp Heynckes, Marcelo Bielsa i Luis Enrique.
Po odwołaniu meczu w Gdańsku, pierwszą przedsezonową potyczką Barcy będzie starcie z Bayern Monachium - drużyną, którą kieruje były trener Katalończyków, Josep Guardiola.