Hitzlsperger tłumaczy dlaczego teraz postanowił ujawnić swoją orientację seksualną. Po prostu nadszedł czas, żeby to powiedzieć. Sześć miesięcy temu odszedłem z drużyny będąc u szczytu sławy i jako zawodowiec. Dlatego zdecydowałem, że nadszedł czas, żebym opowiedział o swoich doświadczeniach jako sportowca homoseksualisty - mówi Niemiec.

Reklama

Jak tłumaczy były piłkarz nie zrobił tego wcześniej, ponieważ dużo czasu zajęło mu uświadomienie sobie co naprawdę czuję. Kiedy zaczynałem karierę byłem w stałym związku z kobietą, z którą tworzyliśmy parę przez następnych osiem lat. Po naszym zerwaniu skupiłem się przede wszystkim na futbolu, ponieważ tak właśnie wtedy chciałem. Chciałem być profesjonalistą w każdym calu. Dopiero w ciągu kilku ostatnich lat zdałem sobie sprawę z tego, że pragnę dzielić swoje życie z mężczyzną, że jestem gejem. Nigdy wcześniej jednak nie miałem potrzeby, żeby mówić o tym otwarcie. Aż do dzisiaj - twierdzi Hitzlsperger.

Myślę, że w dzisiejszych czasach młodzi sportowcy, którzy są pewni co do swoich uczuć, mogą o tym mówić swobodnie. No i mam nadzieję, że mówienie o tym w sposób, w jaki ja to robię pokaże innym, że mogą być zawodowymi futbolistami, grać na najwyższym poziomie i być homoseksualistami. Że to nie są sprzeczne sprawy, co chyba właśnie im pokazałem i że w związku z tym nie muszą się wstydzić swoich uczuć - podkreśla były reprezentant Niemiec.