Do przerwy nic nie zwiastowało problemów drużyny z Półwyspu Apenińskiego. Goście prowadzili po bramce Andrei Belottiego. Macedończycy jednak w 57. i 59. minucie zdołali zdobyć dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Ilija Nestorovski, a następnie Feran Hasani. Immboile wyrównał w 75., a zwycięskiego gola strzelił już w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Albania w meczu z Hiszpanią dzielnie się broniła przez niespełna godzinę. Ostatecznie gościom zwycięstwo dały gole Diego Costy i Nolito. W ostatnim spotkaniu grupy G Izrael pokonał u siebie Liechtenstein 2:1.

W tabeli na czele z siedmioma punktami są Hiszpanii i Włosi. O jeden mniej mają reprezentacje Albanii oraz Izraela.

W grupie D zawiodła Walia. Sensacyjny półfinalista Euro 2016 tylko zremisował w Cardiff z Gruzją 1:1. Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami. Już w 10. minucie prowadzenie gospodarzom dał Gareth Bale. Przyjezdni niespodziewanie odpowiedzieli jednak po niespełna godzinie gry. Gola głową zdobył Tornike Okriaszwili, a asystował mu piłkarz Legii Warszawa Waleri Kazaiszwili.

Potknięcie Walii wykorzystali Irlandczycy oraz Serbowie. Wyspiarze nie bez kłopotów pokonali na wyjeździe Mołdawię 3:1. Do przerwy był remis, bo na trafienie Shane'a Longa odpowiedział Igor Bugaev. W drugiej połowie o zwycięstwie gości zadecydowały trafienia Jamesa McCleana.

W Belgradzie, gdzie piłkarze z Bałkanów podejmowali Austrię, było bardzo emocjonująco. Już w szóstej minucie prowadzenie gospodarzom dał Aleksandar Mitrovic, ale w 16. wyrównał Marcel Sabitzer. Jeszcze przed przerwą Mitrovic ponownie cieszył się z gola, jednak w 62. minucie goście znów doprowadzili do remisu, tym razem za sprawą Marca Janko. Na gola Dusana Tadica z 74. minuty odpowiedzieć już jednak nie zdołali.

W tabeli Serbia oraz Irlandia mają po siedem punktów, Walia - pięć, a Austria cztery.

Natomiast w grupie I planowe zwycięstwa odnieśli faworyci. W Krakowie Ukraina wygrała z Kosowem 3:0, w Tampere Chorwacja skromnie pokonała Finlandię 1:0 po golu Mario Mandzukica, a w Reykjaviku Islandia wygrała z Turcją 2:0. W tabeli z siedmioma punktami prowadzą Chorwaci oraz Islandczycy. Ukraińcy zgromadzili pięć.

Rywalizującą w grupie E Polskę we wtorek czeka mecz w Warszawie z Armenią. W sobotę w stolicy biało-czerwoni pokonali Danię 3:2.

Piłkarze ze strefy europejskiej walczą o 13 miejsc na mundialu. Bezpośredni awans uzyskają zwycięzcy dziewięciu grup, a osiem najlepszych drużyn z drugich miejsc rozegra w listopadzie 2017 roku baraże w czterech parach. Ich triumfatorzy także wystąpią w mistrzostwach świata w Rosji.