Padel Zenter, kompleks hal do gry w padla, czyli gry rakietowej z elementami tenisa i squasha, zostało zbudowane w sztokholmskiej dzielnicy Arsta i sfinansowane przez jedną z firm Ibrahimovica.

Reklama

Mecz otwarcia rozegrał piłkarz w parze z gwiazdą tej dyscypliny Miatiasem Diazem. Przeciwnikami byli legendarny hokeista, dwukrotny mistrz olimpijski Peter Forsnberg, który grał w parze z byłym napastnikiem m.in. Barcelony, Celtiku Glasgow i MU oraz kolega Ibrahimovica z reprezentacji Henrik Larsson. Sędzią spotkania był pomocnik MU Paul Pogba.

Jestem gotowy do gry w reprezentacji lecz poczekam, jak będę czuł że jestem w stanie coś dać tej drużynie, a nie tylko z nią pojechać na mundial - wyjawił Ibrahimovic.

Podkreślił, że po długich przemyśleniach drzwi do kadry, z której zrezygnował po mistrzostwach Europy 2016 „właśnie się otworzyły”.

Reklama

Piłkarz w dalszym ciągu nie doszedł do formy po kontuzji kolana w kwietniu. Trenuję już regularnie z drużyną, a do Sztokholmu wysłał mnie sam Jose Mourinho, aby mnie sprawdzić - dodał Ibrahimovic, który w latach 2001-2016 rozegrał 116 meczów w reprezentacji Szwecji strzelając 62 bramki.