Dziennik Gazeta Prawana logo

Skromne zwycięstwo Urugwaju. 1:0 z Arabią Saudyjską wystarczyło do awansu

20 czerwca 2018, 21:29
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Luis Suarez
Luis Suarez/PAP/EPA
Urugwaj pokonał w środę Arabię Saudyjską 1:0 w meczu kończącym drugą kolejkę spotkań w grupie A mistrzostw świata. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że piłkarze z Ameryki Południowej oraz Rosjanie, którzy dzień wcześniej wygrali z Egiptem 3:1, są już pewni gry w 1/8 finału.

Najważniejszym wydarzeniem konfrontacji w Rostowie nad Donem był setny występ w narodowych barwach Luisa Suareza. Urugwajczyk uświetnił go zdobyciem bramki. W 23. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Carlos Sanchez, a mijając się z piłką błąd popełnił bramkarz rywali. Napastnik Barcelony z pięciu metrów bez trudu trafił do siatki.

Chwilę później strzałem z dystansu odpowiedzieć próbował Hattan Bahebri, ale Fernando Muslera nie dał się zaskoczyć.

>>>Urugwaj - Arabia Saudyjska 1:0. Zobacz wideo

Urugwaj starał się wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił. Podopieczni trenera Oscara Tabareza nie forsowali tempa i nie stworzyli sobie wielu okazji do zdobycia kolejnej bramki. W 62. minucie nad poprzeczką główkował Sanchez, a w 86. strzelał Edinson Cavani.

Saudyjczykom, którzy na inaugurację ulegli Rosji aż 0:5, brakowało natomiast umiejętności by odwrócić losy meczu. W poniedziałek zagrają z Egiptem i dla obu drużyn będzie to pożegnalny występ na mundialu.

Pierwsze miejsce w grupie będzie natomiast stawką spotkania Rosja - Urugwaj. Wszystko wskazuje na to, że w 1/8 finału drużyny te wpadną na Portugalię i Hiszpanię.

Urugwaj - Arabia Saudyjska 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Luis Suarez (23)
Sędzia: Clement Turpin (Francja)
Widzów: 42 678
Urugwaj: Fernando Muslera - Guillermo Varela, Diego Godin, Jose Maria Gimenez, Martin Caceres - Carlos Sanchez (82. Nahitan Nandez), Rodrigo Bentancur, Matias Vecino (59. Lucas Torreira), Cristian Rodriguez (59. Diego Laxalt) - Luis Suarez, Edinson Cavani
Arabia Saudyjska: Mohammed Al-Owais - Yasser Al-Shahrani, Osama Hawsawi, Ali Al-Bulaihi, Muhammed Al-Burayk - Hattan Bahebri (75. Mohamed Kanoo), Abdullah Otayf, Salman Al-Faraj, Taiseer Al-Jassim (44. Houssain Al-Mogahwi), Salem Al-Dawsari - Fahad Al-Muwallad (78. Mohammed Al-Sahlawi)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj