Zespół Angoli objął prowadzenie w 42. minucie, jednak w ostatniej, 50. minucie regulaminowego czasu gry wyrównał Kamil Grygiel. W dogrywce gole dla biało-czerwonych zdobyli Krystian Kapłon z rzutu wolnego w 56. minucie i Bartosz Łastowski w 60. Rywale zdołali wyrównać w końcówce dogrywki.

Reklama

W karnych biało-czerwoni przegrali 2:3 i rywalizować będą teraz o miejsca 5-8.

Polacy w fazie grupowej wygrali z Kolumbią i Kostaryką po 1:0 oraz ulegli Japonii 0:2. Ta ostatnia porażka zepchnęła ich na trzecią lokatę w tabeli i spowodowała brak rozstawienia w losowaniu. W 1/8 finału podopieczni trenera Marka Dragosza pokonali Haiti 2:1.

Początki tej dyscypliny w kraju sięgają 2011 roku. Biało-czerwoni w debiucie w MŚ sześć lat temu zostali sklasyfikowani na 11. pozycji. Dwa lata później wywalczyli już czwarte miejsce. Przed rokiem z kolei błysnęli, zdobywając brązowy medal mistrzostw Europy.

Cztery lata temu zespół mógł wziąć udział w mundialu dzięki zbiórce pieniędzy, w której niepełnosprawnych piłkarzy wsparli kibice. Obecnie reprezentacja może liczyć na sponsorów. Wśród nich jest m.in. Robert Lewandowski, który wysłał biało-czerwonym wiadomość wideo ze słowami wsparcia. Producent napoju energetycznego z kolei zamieścił zdjęcia zawodników kadry w ampfutbolu na butelkach swojego produktu.