Puchar Polski, czyli turniej tysiąca drużyn, nie od dziś rozpala emocje i wyobraźnie wszystkich klubów w całym kraju. Najpowszechniejsze w Polsce, pasjonujące rozgrywki z fantastycznym finałem na PGE Narodowym w Warszawie, pokazują moc i blask tej imprezy. Ich wyjątkowość polega też na tym, że tylko tu dochodzi do rywalizacji drużyn amatorskich z zawodowymi. Puchar Polski to uciecha nie tylko dla kibiców, ale i konkretne zyski dla zespołów, które w pucharowej przygodzie zajdą najwyżej. Między innymi dzięki sponsorowi tytularnemu możemy uczestników Pucharu Polski godnie wynagrodzić - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Triumfator PP zagra w eliminacjach Ligi Europejskiej i zainkasuje trzykrotnie więcej niż poprzednio, czyli trzy miliony zł.

Natomiast cała pula nagród wynosi 6,5 mln zł, więc wzrost jest trzykrotny. Jak na polskie warunki to godna suma. Oczywiście im więcej pieniędzy będziemy mogli wygenerować z praw telewizyjnych i umów sponsorskich, tym więcej będziemy reinwestowali w kluby, które biorą udział w tych rozgrywkach. Prestiż PP przekłada się na finanse - podkreślił natomiast sekretarz generalny piłkarskiej centrali Maciej Sawicki.

Umowa sponsorska z zakładami bukmacherskimi Totolotek jako sponsorem tytularnym, podpisana została na 2,5 roku.

Bardzo ważnym elementem misji naszej firmy jest wspieranie rozwoju polskiego sportu. Puchar Polski, turniej w którym co roku bierze udział ponad 1000 zespołów, doskonale wpisuje się w tę misję. Jesteśmy długoterminowym partnerem i wierzymy, że Puchar Polski będzie wydarzeniem, którego popularność będzie rosła. Dodatkowo dzięki temu nasza marka staje się bardziej rozpoznawalna, docieramy do szerszej grupy odbiorców – ocenił prezes firmy bukmacherskiej Adam Lamentowicz.

Rozgrywki PP w sezonie 2018/19 zostaną wznowione w końcówce lutego. Jako pierwsza para ćwierćfinałowa Górnik Zabrze zagra z Lechią Gdańsk. Trzy pozostałe spotkania tego etapu zostaną rozegrane w połowie marca: Odra Opole - Jagiellonia Białystok (12.03), Raków Częstochowa - Legia Warszawa (13.03) i Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica (14.03).