Do tej pory Polonia spotykała się ze Śląskiem cztery razy w Ekstraklasie. Bilans jest wręcz wyśmienity dla warszawskiej drużyny; wygrała wszystkie cztery mecze! Również podziw wzbudza bilans bramkowy. Poloniści zdobyli aż 10 goli, a stracili tylko jednego. Wprawdzie, gdy obie ekipy rywalizowały w drugiej lidze, bilans już nie był tak znakomity, ale to warszawska ekipa przeważnie wygrywała.

Fatalna seria Śląska Wrocław niedawno się skończyła. W spotkaniu z Odrą Wodzisław piłkarze przerwali pasmo 17 meczów ze straconą bramką w Ekstraklasie! Po raz ostatni nie stracili gola 27 października 2001 roku w meczu z Ruchem Chorzów. Dopiero w minionej kolejce znów wygrali do zera. Jednak Polonia zapoczątkowała kolejną fatalną serię Śląska. Warszawianie wygrali 3:0 nie pozostawiając złudzeń, kto jest lepszą drużyną w spotkaniu.

I połowa:

Gwizdek sędziego i piłkarze Śląska rozpoczynają. W 8. minucie w ostatniej chwili Lazarevski wybija piłkę Sotiroviciowi. Kilka minut póżniej to Poloniści atakują. Majewski strzela z dystansu, ale piłka przelatuje ponad poprzeczką.

21. minuta i 1:0 dla gospodarzy. Strzał Ivanovskiego blokuje bramkarz Śląska, ale dobitka już nie jest do obrony i piłka ląduje w siatce.

Kibice jeszcze nie ochłonęli po pierwszej bramce, a trzy minuty później pada kolejna. Lato próbował strzelać, ale skończyło się na podaniu do Ivanovskiego, który po raz kolejny okazał się skutecznym egzekutorem i 2:0 dla Polonii.

Śląsk naciera. W 37. minucie udaje im się wyprowadzić dobrą akcję, ale słychać gwizdek sędziego, który sygnalizuje zagranie ręką Sotirovicia. Chwilę później na bramkę warszawian strzela Gancarczyk, ale piłka leci ponad poprzeczką.

II połowa:

Gajtkowski wyrasta na nawiększego pechowca tego spotkania. Dwa razy w ciągu trzech minut nie udało mu się opanować piłki w polu karnym rywala.

51. minuta i Ivanovski przed kolejną szansą. Niestety, tym razem celuje ponad poprzeczkę.

58. minuta - i stało się. Gajtkowski schodzi z boiska, a jego miejsce zajmuje Jacek Kosmalski.

Ivanovski bohaterem Polonii!! 67. minuta i trzeci gol tego piłkarza w spotkaniu ze Śląskiem! Lato podał w pole karne, ale Kaczmarek minął się z piłką. Na szczęście Ivanovski był w pogotowiu i to on umieścił piłkę w siatce.

Ślązacy walczą, ale bezskutecznie. W 70. minucie po rzucie wolnym strzał Ostrowskiego blokuje Piechniak. Dziesięć minut później Mila strzela nad poprzeczką.

Sędzia doliczył trzy minuty, ale wynik spotkania już nie uległ zmianie. Poloniści zasłużenie wygrywają ze Śląskiem 3:0.

Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 3:0 (2:0)
Bramka: Ivanovski (21', 24', 67')
Żółte kartki - Polonia Warszawa: Marek Sokołowski, Radek Mynar; Śląsk Wrocław - Vuk Sotirovic, Janusz Gancarczyk, Sebastian Mila.

Polonia: Przyrowski - Mynar, Jodłowiec, Lazarevski, Sokołowski - Piechniak (81.Mąka), Bąk, Majewski (68.Piątek), Lato - Gajtkowski (58.Kosmalski), Ivanovski

Śląsk: Kaczmarek - Cap (30.Socha), Celeban, Pawelec, Wołczek - Gancarczyk, Łukasiewicz (65.Sobociński), Mila, Sztylka, Ostrowski - Sotirovic (83.Szewczuk)

W drugim piątkowym spotkaniu GKS Bełchatów przegrał przed własną publicznością z ŁKS-em Łódź 0:2. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Dopiero w 56. minucie po dośrodkowaniu Pawła Drumlaka efektowną główką popisał się Adam Marciniak. Bramkarz PGE GKS nie zdołał złapać piłki, a Dawid Jarka umieścił piłkę w siatce.

W 70. minucie goście prowadzili już 2:0. Po błędzie Pawła Magdonia i Edwarda Cecota, przed Kozikiem znalazł się Rafał Kujawa, który nie zmarnował prezentu od bełchatowskich obrońców i przypieczętował pierwsze w tym sezonie zwycięstwo ŁKS w ekstraklasie.

PGE GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Dawid Jarka (56), 0:2 Rafał Kujawa (70).
Żółte kartki - PGE GKS Bełchatów: Patryk Rachwał, Carlo Costly. ŁKS Łódź: Adam Marciniak.

PGE GKS Bełchatów: Krzysztof Kozik - Edward Cecot, Paweł Magdoń, Dariusz Pietrasiak, Jacek Popek (58. Piotr Klepczarek) - Tomasz Wróbel (74. Bartłomiej Chwalibogowski), Tomasz Jarzębowski, Mateusz Cetnarski, Patryk Rachwał, Janusz Dziedzic (64. Krzysztof Janus) - Carlo Costly.

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło - Georgas Freidgeimas, Dejan Ognjanović, Mariusz Mowlik, Adam Marciniak - Jakub Biskup, Mladen Kascelan, Labinot Haliti (90. Zdzisław Leszczyński), Paweł Drumlak (74. Adrian Świątek), Rafał Kujawa - Dawid Jarka (81. Adrian Woźniczka).