Po meczu trener Bayernu Juergen Klinsmann powiedział, że jego zawodnicy dostaną mocną reprymendę za pierwsze 33 minuty i równie mocną pochwałę za dalszą grę, gdy skutecznie zrealizowali wszystkie założenia taktyczne. W składzie drużyny z Wolfsburga nie było Jacka Krzynówka.

W Cottbus także zapowiadało się na zwycięstwo gospodarzy. Już po 15 minutach gry Energie strzeliła dwie bramki i objęła prowadzenie. Jednak zespół Mariusza Kukiełki nie zdołał utrzymać prowadzenia, rywale z Eintrachtu Frankfurt strzelili trzy bramki i mecz wygrali 3:2.

Po porażce z Eintrachtem zespół z Cottbus spadł na ostatnie, 18. miejsce w tabeli Bundesligi.

Remis 0:0 zanotowano w spotkaniu FC Schalke 04 z Arminią Bielefeld. W zespole gości do 86 minuty grał Artur Wichniarek.