Finaliści Copa America - Argentyna jest mistrzem, Brazylia wicemistrzem - brylują w kwalifikacjach do mundialu w Katarze, a już w niedzielę zmierzą się ze sobą w klasyku.

Na stadionie w Santiago bramkę dla "Canarinhos" strzelił Everton Ribeiro w 64. minucie. Natomiast w Caracas Argentyńczycy prowadzili 3:0 po golach Lautaro Martineza (45.), Joaquina Correi (71.) i Angela Correi (74.). W ostatniej minucie rozmiary porażki Wenezueli zmniejszył Yeferson Soteldo, który wykorzystał rzut karny.

Gospodarze grali od 32. minuty w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę dostał Adrian Martinez za faul na Lionelu Messim.

Na trzecie pozycji w tabeli plasuje się Ekwador (12 pkt), który wygrał z Paragwajem 2:0 po trafieniach Felixa Torresa (87.) i Michaela Estrady (90.+5.).

Pozostałe czwartkowe spotkania zakończyły się remisami 1:1 - Boliwii z Kolumbią i Peru z Urugwajem.

W eliminacjach MŚ w strefie CONMEBOL bierze udział 10 reprezentacji, które rywalizują systemem każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe. Awans wywalczą cztery najlepsze, a piąta zagra w barażu interkontynentalnym.

Wyniki 7. kolejki:

Boliwia - Kolumbia 1:1 (0:0)
Bramki: dla Boliwii - Fernando Saucedo (83.); dla Kolumbii - Roger Martinez (69.).

Ekwador - Paragwaj 2:0 (0:0)
Bramki: Felix Torres (87.), Michael Estrada (90.+5)

Wenezuela - Argentyna 1:3 (0:1)
Bramki: dla Wenezueli - Yeferson Soteldo (90.+4-karny); dla Argentyny - Lautaro Martinez (45.+2),
Joaquin Correa (71.), Angel Correa (74.)

Peru - Urugwaj 1:1 (1:1)
Bramki: dla Peru - Renato Tapia (25.); dla Urugwaju - Giorgian De Arrascaeta (29.).

Chile - Brazylia 0:1 (0:0)
Bramka: Everton Ribeiro (64.)