Probierz urodził się 24 września 1972 roku w Bytomiu. Jako piłkarz występował w barwach ŁKS Łagiewniki, Rozbarku Bytom, Gwarka Zabrze, Ruchu Chorzów, Bayeru Uerdingen, KFC Uerdingen, SG Wattenscheid, Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin i Widzewa Łódź.

Reklama

W polskiej ekstraklasie rozegrał 260 spotkań, zdobywając dziewięć bramek. Występował w juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski.

Karierę trenerską rozpoczynał jako szkoleniowiec młodzieży w SG Wattenscheid oraz Górniku Zabrze.

Jako pierwszy trener prowadził Polonię Bytom, Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Aris Saloniki, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk i Cracovię. Był przez chwilę trenerem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, ale nie poprowadził drużyny w żadnym meczu.

Z Jagiellonią sięgnął po Puchar Polski i Superpuchar (2010) oraz wicemistrzostwo kraju (2017), a z Cracovią po Puchar Polski i Superpuchar (2020).

Reklama

Poprzedni trener młodzieżowej reprezentacji (i rówieśnik Probierza) Maciej Stolarczyk przestał pełnić tę funkcję w połowie czerwca. Wkrótce potem został trenerem Jagiellonii.

Po porażce 7 czerwca u siebie 1:2 z Niemcami w eliminacjach MME biało-czerwoni stracili definitywnie szansę udziału w barażach o awans do turnieju. To z kolei oznacza, że nie wystąpią również w igrzyskach olimpijskich 2024.

Stolarczyk został trenerem młodzieżówki w październiku 2020 roku, zastępując Czesława Michniewicza (obecnego selekcjonera dorosłej kadry), który krótko wcześniej - we wrześniu 2020 - objął funkcję szkoleniowca Legii Warszawa.

Jako piłkarz Stolarczyk występował m.in. w Pogoni Szczecin i Wiśle Kraków. W obu tych klubach pracował też jako główny trener.