Drużyna Louisa van Gaala promieniuje brawurą i pewnością siebie – entuzjastycznie napisał po meczu dziennik „NRC”.

Reklama

Polacy pozwolili prawie na wszystko, więc Holandia grała piłkę bez końca, wykorzystując skrzydła, przewagę techniczną i wyuczoną grę pozycyjną – napisał „De Volkskrant”.

Kontuzje problemem Holendrów

Dziennik „Algemeen Dagblad” również entuzjastycznie pisze o grze holenderskiej reprezentacji, jednak podkreśla, że kontuzje Teuna Koopmeinersa i Memphisa Depaya mogą być problemem w kolejnych meczach „Oranje”.

Na Stadionie Narodowym holenderska obrona była odporna na zagrożenie ze strony najlepszego napastnika świata, maszyny do zdobywania goli – Roberta Lewandowskiego – napisał z kolei dziennik „De Telegraaf”.

Reklama
Grzegorz Krychowiak / PAP / Leszek Szymaski

Obrona "Pomarańczowych" była mocna i nasi obrońcy doprowadzali do rozpaczy polskich napastników – wskazuje największy dziennik Holandii.

Zwycięstwo w Warszawie i niskie zwycięstwo Belgii nad Walią (2:1) dają Holandii trzy punkty przewagi nad Belgami - przypomina „De Telegraaf” i dodaje, że w niedzielnym meczu z południowymi sąsiadami musieliby oni wygrać co najmniej trzema bramkami, aby dotrzeć do finału kosztem „Oranje”.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek