Urodzony w USA pomocnik skończy w maju 23 lata. Oprócz polskiego i amerykańskiego obywatelstwa posiada także paszport izraelski. W przeszłości występował m.in. w akademii słynnej Barcelony.

Do Rakowa trafił w lutym 2020 roku, a niedawno przedłużył kontrakt z liderem polskiej ekstraklasy.

Reklama

Lederman na konferencji prasowej w Warszawie

W poniedziałek Lederman wziął udział w konferencji prasowej w Warszawie. Wprawdzie nie mówi jeszcze płynnie po polsku i chwilami brakowało mu odpowiednich słów, ale starał się udzielać odpowiedzi w tym języku, niemal cały czas z uśmiechem.

Powołanie na najbliższe mecze było dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem, bo w ogóle nic nie wiedziałem przed konferencją prasową trenera (Fernando Santos ogłosił nazwiska 17 marca w Warszawie - PAP). To duży honor być na liście powołanych zawodników - przyznał piłkarz Rakowa.

Jak dodał, wierzy, że pokaże się z jak najlepszej strony.

Reklama

Mam nadzieję, że dostanę możliwość występu. Jestem tutaj, żeby pokazać swoje atuty. Chcę wykorzystać "na maksa" tę szansę. Naprawdę czuję dumę, że tu jestem. Liczę, że zdobędziemy sześć punktów w dwóch najbliższych meczach - powiedział.

Na pytanie, jakie są jego największe atuty, odparł lekko zakłopotany.

Myślę, że wizja gry, próba gry do przodu, jak często tylko można - stwierdził.

W ostatnim meczu Rakowa (4:1 z Cracovią) Lederman nie wystąpił, siedział na ławce rezerwowych.

Miałem wcześniej uraz. Nie zagrałem teraz, żeby nie ryzykować. Chodziło o to, żeby nie było gorzej. Ale już wszystko w porządku. Przyjechałem tutaj, bo jestem zdrowy. Chcę grać jak najczęściej - podkreślił Lederman.

Zapytany, od kogo z kadry chce uczyć się najwięcej i kogo najbardziej podpatruje, odparł dyplomatycznie:

Wszyscy piłkarze w reprezentacji prezentują bardzo wysoki poziom, dlatego są tutaj.

Nowość na początku zgrupowania

Obecność tak młodego piłkarza na początku zgrupowania to nowość. Do tej pory na spotkania z mediami pierwszego dnia przychodzili doświadczeni zawodnicy, z reguły kapitan Robert Lewandowski.

Wczoraj wieczorem Robert grał w El Clasico, obecnie jest w samolocie. Nie było możliwości, żeby dotarł teraz na konferencję prasową - wytłumaczył team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca, a trzy dni później podejmą w Warszawie Albanię. Oprócz tych drużyn ich rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.