Polska zmierzyła się z Litwą w Faro, gdzie nasi kadrowicze przebywają na zgrupowaniu. Było to już siódme w historii starcie tych drużyn. Mecz rozpoczął oficjalne występy reprezentacji Polski w 2009 roku.

Biało-czerwoni szybko strzelili gola. Już w 11. minucie do siatki rywali trafił Paweł Brożek. Jednak Radość z prowadzenia nie trwała długo. W 26. minucie do wyrównał Arunas Klimavicius i takim wynikiem zakończył się mecz.

Gra Polaków w całym spotkaniu wyglądała bardzo blado. Pełno było złych podań i fatalnych zagrań. Brakowało precyzji i pomysłu w rozgrywaniu akcji.

W środę w Faro Polacy rozegrają kolejny mecz towarzyski. Tym razem kadra Leo Beenhakkera zagra w najsilniejszym składzie. Rywalem bedzie Walia. Oby tym razem biało-czerwoni wypadli duzo lepiej.

Polska - Litwa 1:1 (1:1)

Bramki: dla Polski - Paweł Brożek (11) ; dla Litwy - Arunas Klimavicius (26).

Polska - Radosław Cierzniak (46-Sebastian Przyrowski) - Piotr Celeban, Tomasz Jodłowiec, Marcin Komorowski (46-Maciej Małkowski) - Piotr Polczak, Rafał Boguski (46-Roger Guerreiro), Łukasz Trałka (46-Łukasz Garguła), Jakub Wilk, Szymon Pawłowski (46-Wojciech Łobodziński), Antoni Łukasiewicz - Paweł Brożek (68-Tomasz Zahorski).
Litwa - Zydrunas Karcemarskas - Nerijus Radzius (46-Andrius Joksas), Irmantas Zelmikas, Vidas Alunderis, Arunas Klimavicius - Mindaugas Panka, Mantas Savenas, Linas Pilibaitis, Darvydas Sernas (77-Tomas Danilevicius), Deividas Cesnauskis - Andrius Velicka (46- Valdas Trakys).

II połowa:
Koniec meczu. Reprezentacja w pierwszym swoim meczu w 2009 roku remisuje z Litwą 1:1.
90+2. min. Wilk wybija piłkę na aut.
88. min. To już jedna z ostatnich szans Polaków. Rzut wolny z 35 metrów. Roger jednak posła piłkę wprost w ręce bramkarza.
85. min. Najlepsza okazja do zdobycia drugiej bramki. Dobre podanie Rogera do Łobodzińskiego. Ten dośrodkowuje do Zahorskiego. Niestety strzał tego ostatniego broni bramkarz Litwinów.
83. min. Dosrodkowanie Małkowskiego ląduje na bocznej siatce.
81.min. Rzut rożny dla Polski. Znów Garguła i ponownie źle.
78. min. Kolejna szansa dla Litwinów. Nasz obrona całkowicie dła się zaskoczyć. Piłka o centymetry minęła bramkę biało-czerwonych.
74. min. Rzut rożny dla Litwinów. Roger wybija piłkę.
72. min. Napastnik rywali wyszedł sam na sam z Przyrowskim. Piłka minęła już bramkarza naszej kadry. Na szczęście Polczak w porę wybił ja na róg.
70. min. Rzut rozny fatalnie wykonany przez Gargułe. Tracimy futbolówkę.
69. min. Kolejny rajd Garguły przerwany faulem. Z rzutu wolnego dośrodkowuje sam poszkodowany. Ale Litwini wybijają piłke na róg.
67. min. Z rzutu wolnego Garguła dosrodkowuje w pole karne. Piłka trafia na głowę Rogera, ale uderzenie jest zbyt słabe by zaskoczyć golkipera rywali. Zmian w naszym zespole Brożka zastepuje Zahorski.
64. min. Rajd Garguły i strzał z 20 metrów. Bramkarz rywali łapie piłkę.
63. min. Brożek faulowany na środku boiska. Wolny dla Polaków. Małkowski podaje wprost na głowę rywala. Litwini wybijaja piłkę.
59. min. Atak pozycyjny Polaków. Wymiana kilku podań pomiędzy Rogerem, Gargułą i lukasiewiczem. Niestety nic z tego nie wynika.
57. min. Dobra akcja prawą stroną Łobodzińskiego. Ogrywa dwóch rywali i podaje przed pole karne do Garguły. Techniczny strał piłkarza Bełchatowa przelatuje nad poprzeczka.
55. min Źłe podanie Polczaka. Kontra Litwinów. Na szczęście tracą piłke.
52. min. Groźna akcja Litwinów. Kończy się na świetnej interwencji Przyrowaskiego.
50. min. Kolejne słabe zagranie Rogera. Tym razem źle podał do Małkowskiego.
49. min. Akcja Rogera. Ale Brazylijczyk z polskim paszportem traci piłkę.
48. min. Brożek w polu karny. Niestety źle przyjmuje piłkę i przejmują ją Litwini.
Rozpoczynją Polacy. Leo Beenhakker dokonał kilku zmian w składzie. M.in. w bramce Cierznika zastapił Sebastian Przyrowski. Jest też Roger, Łobodziński, Garguła i Małkowski.

I połowa:
Koniec pierwszej połowy.
45+1. min. Rzut rożny dla Polaków. Litwini wybijają piłkę za pole karne. Pawłowski strzela z pierwszej piłki. Obok bramki.
44. min. Kontra Litwinów. Polczak fauluje napastnika rywali tuż przed polem karnym. Wolny dla Litwinów. Savenas wprost w ręce Cierznika.
42. min. Rzut rożny dla Polaków. Pawłowski wprost w ręce bramkarza.
39. min. Rzut wolny dla Polaków. Dosrodkowanie Boguskiego. Fatalne. Piłka w rękach bramkarza.
38. min. Strzał z 20 metrów Sernasa. Broni Cierzniak.
35. min. Dośrodkowanie Klimaviciusa. Pewnie łapie Cierzniak.
33. min Atak pozycyjny Polaków kończy się na złym podaniu Łukasiewicza.
31. min. Boguski przedarł się lewą stroną boiska. Dośrodkował, ale piłka trafiła w ręce bramkarza.
29. min. Rzut rozny dla rywali. Tym razem jednak piłka przelciała przez całe nasze pole karne.
26. min. 1:1 niestety tracimy gola. Po rzucie roznym bramkę głową strzela Klimavicius.
25. min. Szarżował Andrius Velicka. Ale świetnie zatrzymał go Jodłowiec.
22. min. Piękne uderzenie Komorowskiego z 15. metrów. Z trudem broni golkiper rywali.
21. min. Boguski dosrodkowuje w pole karne. Litwini wybijają piłkę.
18. min. Goraco pod bramką Polaków. Mieliśmy sporo szczęcia. Najpierw Cierzniak obronił strzał Sernasa. Po chwili mało brakowało, a Linas Pilibaitis zdobyłby gola po uderzeniu głową.
16. min. Faul boguskiego na środku boiska. Polacy coraz lepiej radzą sobie w ofensywie. Dobrze gra Brożek i Boguski. To ze strony duetu krakowskiej Wisły jest najwieksze zagrożenie dla bramki Litwinów.
12. min. Piłka w bramce Polaków. Na szczęście sędzia dopatrzył się spalonego. Bramka nie zostaje uznana.
11. min. GOL DLA POLSKI 1:0! Litwini próbowali złapać na spalonym Pawła Brożka. Jednak pomylili się. Napastnik Wisły znalazł się sma na sam z bramkrzem rywali i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
9. min. Ładna akcja Litwinów. Cierzniak z kłopotami broni strzał Darvydasa Sernasa.
8. min. Znów Polczak z Cierzniakiem mieli problem z komunikacją. W efekcie bramkarz naszej reprezentacji musiał ratować sytuację dalekim wybiciem piłki.
6. min. Akcja Polaków. Wychodzimy z kontratakiem. Niestety Trałka podaje za plecy Pawłowskiego i piłka wychodzi na aut.
4. Celeban fauluje rywala z prawej strony boiska. Chwilę potem Cierzniak i Polczak miją się z piłką w naszym polu karnym. Na szczęście sędzia dopatrzył się faulu Litwina na polskim bramkarzu.
3. Trzecia minuta gry, a jak na razie obie drużyny jeszcze nie wymieniły trzech celnych podań z rzędu.
2. min. Faul na Trałce
1. min: Na stadionie pusto. Paktycznie wszystkie miejsca są wolne. Mecz Polaków z Litwinami nie wzbudził zainteresowania. Choć słychać doping kilkunastu Polskich kibiców.