Biało-czerwoni zagrają z Niemcami na PGE Narodowym w Warszawie 16 czerwca - to będzie oficjalne pożegnanie z kadrą Jakuba Błaszczykowskiego. Mecz eliminacji mistrzostw Europy z Mołdawią odbędzie się cztery dni później w Kiszyniowie.

Reklama

Zgodnie z terminarzem FIFA, zgrupowanie kadry potrwa oficjalnie od 12 czerwca, ale trener Fernando Santos rozpoczął już 5 czerwca tzw. treningi wyrównawcze w Warszawie z częścią powołanych piłkarzy; głównie tymi, którzy już ponad tydzień wcześniej zakończyli rozgrywki ligowe.

W treningach - z listy powołanych na dwa najbliższe mecze - udział brali: Jan Bednarek, Krystian Bielik, Tomasz Kędziora, Ben Lederman, Mateusz Łęgowski, Michał Skóraś, Bartosz Slisz, Damian Szymański i Sebastian Szymański, a w czwartek dołączył do nich Bartosz Bereszyński.

Santos miał jednak do dyspozycji większą grupę piłkarzy. Zaprosił bowiem również graczy, którzy 12 czerwca rozpoczną zgrupowanie kadryU-21. W tym gronie znaleźli się: Kacper Bieszczad, Gabriel Kobylak, Miłosz Matysik, Patryk Peda, Arkadiusz Pyrka, Michał Rakoczy, Kajetan Szmyt i Marcel Wędrychowski.

Przez cztery dni zajęcia odbywały się w Warszawie na Łazienkowskiej. Natomiast w piątek w Centrum Szkoleniowym Legii (LTC) w Książenicach rozegrano sparing z drużyną Legii do lat 19.

Reklama

Podopieczni Santosa wygrali w upale aż 7:1. Ich przewaga nie podlegała dyskusji, stworzyli bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Mecz trwał dwa razy po 40 minut.

Dwie bramki dla kadrowiczów zdobył Sebastian Szymański (23, 38), a po jednej - Bielik (16), Wędrychowski (27), Skóraś (30), Szmyt (57) i Matysik (67). Legioniści odpowiedzieli trafieniem Wiktora Puciłowskiego w 20. minucie.

Podopieczni Santosa wystąpili w składzie: Gabriel Kobylak Tomasz Kędziora, Jan Bednarek (41. Arkadiusz Pyrka), Krystian Bielik (41. Miłosz Matysik), Bartosz Bereszyński, Damian Szymański (41. Mateusz Łęgowski), Sebastian Szymański (41. Patryk Peda), Michał Skóraś, Kajetan Szmyt, Ben Lederman, Marcel Wędrychowski.

Tym sparingiem zakończyliśmy pierwszą, nieoficjalną część zgrupowania. Piłkarze prosto z Książenic rozjechali się do domów. W sobotę i niedzielę mają wolne. Oficjalne zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek, zawodnicy powinni stawić się do godz. 15. Nie mamy informacji, że ktoś się spóźni - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Nikt nie narzeka na kontuzje. Miejmy nadzieję, że po weekendzie to się nie zmieni. Większość piłkarzy obecnie odpoczywa, ale nie wszyscy, np. Bartłomieja Drągowskiego, Arkadiusza Recę i Przemysława Wiśniewskiego z włoskiej Spezii czeka 11 czerwca mecz barażowy o utrzymanie w Serie A z Veroną - dodał.

W meczu z Niemcami z kadrą pożegna się 108-krotny reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski, chociaż nie znalazł się na oficjalnej liście powołanych piłkarzy.

Jak już wcześniej zapowiedział Santos, 37-letni pomocnik zagra prawdopodobnie 16 minut, bo taki numer na koszulce nosił w reprezentacji.

Po uzgodnieniach selekcjonera z piłkarzem ustalono, że Błaszczykowski przyjedzie na zgrupowanie 14 czerwca wieczorem. Następnego dnia weźmie udział w treningi i konferencji prasowej, poprzedzającej mecz z Niemcami.