38-latek rozpoczął mecz w wyjściowym składzie jako kapitan drużyny. Około 15. minuty skierował głową piłkę do bramki, ale był na minimalnym spalonym. Portugalczycy przeważali, lecz Bośniacy wyprowadzali groźne kontrataki. W 30. min Edin Dżeko otrzymał dobre podanie, ale w dogodnej sytuacji spudłował z kilku metrów od bramki.

Odpowiedzią Portugalczyków był groźny strzał Joao Felixa obroniony przez Ibrahima Sehica. Pod koniec pierwszej połowy Bruno Fernandes podał prostopadle do Bernardo Silvy, który przelobował bramkarza i strzelił gola na 1:0.

W 77. min Ruben Neves dośrodkował, a Fernandes wyskoczył i zdobył bramkę głową. Później pomocnik Manchesteru United efektownym strzałem ustalił wynik na 3:0, kończąc mecz z dwoma golami i asystą.

Ronaldo jest absolutnym rekordzistą pod względem liczby występów oraz zdobytych bramek (122) w reprezentacji. We wtorek przeciwko Islandii ma szansę rozegrać swój 200. mecz w narodowych barwach.