Przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, ale zawodnik saudyjskiego Al-Nassr zdobył zwycięską bramkę w 89. minucie spotkania. Islandczycy kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż Willum Thor Willumsson w 81. min dostał drugą żółtą kartkę.

Portugalia po czterech meczach ma 12 punktów i prowadzi w grupie J. Drugie miejsce z dorobkiem 10 pkt zajmuje Słowacja, która we wtorek wygrała 1:0 z Liechtensteinem.

Ronaldo w piątek rozegrał cały mecz z Bośnią i Hercegowiną (3:0). Przeciwko Islandii ponownie rozegrał ponad 90 minut, lecz tym razem powiększył swój dorobek bramkowy. CR7 jest również rekordzistą pod względem liczby goli strzelonych w reprezentacji - 123.

Napastnik zadebiutował w kadrze Portugalii mając 18 lat w 2003 roku za kadencji trenera Luiza Felipe Scolariego. Swojego pierwszego gola strzelił przeciwko Grecji w fazie grupowej Euro 2004. Uczestniczył w pięciu mistrzostwach Europy (2004, 2008, 2012, 2016, 2021) i pięciu mistrzostwach świata (2006, 2010, 2014, 2018, 2022). Jego największym sukcesem jest wygranie Euro 2016, gdy w finale Portugalczycy pokonali 1:0 gospodarzy turnieju - Francję.

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Katarze Ronaldo stracił miejsce w wyjściowym składzie, ale za kadencji trenera Roberto Martineza znów jest kapitanem i podstawowym graczem reprezentacji Portugalii.