Biorąc pod uwagę przebieg fazy grupowej turnieju, wynik niedzielnego meczu finałowego w Ta'Qali może być pewnym zaskoczeniem. Włosi przegrali bowiem wówczas z Portugalczykami aż 1:5.

Kayode bohaterem

Obie drużyny awansowały z grupy A do półfinałów - w nich Portugalia pokonała w czwartek Norwegię 5:0, a Włochy wygrały z Hiszpanią 3:2.

W finale Italia zrewanżowała się Portugalii za wysoką porażkę z 6 lipca. Bramkę na wagę złotego medalu zdobył Michael Kayode w 19. minucie.

Polacy nie wyszli z grupy

W ostatniej minucie doliczonego czasu Portugalczycy mieli "piłkę meczową", ale mocny strzał w dogodnej sytuacji rezerwowego Herculano Nabiana okazał się niecelny.

Meczu o trzecie miejsce nie rozgrywano.

Biało-czerwoni w fazie grupowej kolejno: przegrali z Portugalią 0:2, pokonali Maltę 2:0 i zremisowali z Włochami 1:1. Zajęli trzecie miejsce w grupie A i odpadli z turnieju.