Przebieg spotkania

Po 90 minutach meczu na San Siro było 0:0 (w 65. minucie rzutu karnego dla Interu nie wykorzystał Lautaro Martinez), ale w dogrywce padły aż trzy bramki.

Kiedy w 92. minucie gola dla Interu strzelił Carlos Augusto, wydawało się, że faworytowi już nic złego się nie stanie.

Tymczasem Bologna między 112. i 116. minutą zdobyła dwie bramki - najpierw Sam Beukema, a następnie Dan Ndoye, zapewniając sobie awans. W ćwierćfinale zmierzy się z Fiorentiną.

Inter wyeliminowany

Inter w dwóch poprzednich sezonach triumfował w rozgrywkach o Puchar Włoch, a łącznie zdobył to trofeum dziewięć razy.

"To porażka, która boli. Byliśmy ostatnio podwójnymi posiadaczami tego trofeum. Zagraliśmy dobrze do ostatniego kwadransa dogrywki. Taka jest piłka nożna" - przyznał trener Interu Simone Inzaghi.

Zaskoczenie także w drugim meczu pucharowym

We wtorek też doszło do niespodzianki w 1/8 finału.

Piłkarze mistrza kraju SSC Napoli, bez Piotra Zielińskiego w składzie, przegrali u siebie z Frosinone aż 0:4, tracąc wszystkie gole w drugiej połowie.

Goście po raz pierwszy w historii wystąpili w 1/8 finału Pucharu Włoch.

Napoli wygrało wszystkie poprzednie sześć meczów z Frosinone we wszystkich rozgrywkach.