Staniek w zeszłym roku miał udar mózgu. Jest osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Wymaga opieki i wsparcia osób trzecich przy wszystkich czynnościach życiowych.

Staniek nie widzi na jedno oko

Staniek nie ma czucia w obu nogach powyżej kostek, co powoduje, że często traci równowagę i potrzebuje pomocy przy poruszaniu się. Ma bardzo słabe napięcie mięśniowe. Stracił całkowicie wzrok w lewym oku, a w prawym choroba ciągle postępuje i widzi coraz gorzej - informuje serwis legia.net.

Reklama

Były piłkarza i jego rodzina proszą o pomoc finansową i za każde wsparcie będą wdzięczni. Środki są na remont domu celem przystosowania go dla osoby niepełnosprawnej.

Reklama

Staniek wymaga rehabilitacji i leczenia. Marzeniem byłego zawodnika jest posiadanie przystosowanego do jego potrzeb auta, aby mógł bezpiecznie jeździć na zabiegi.

Staniek zdobył srebro w Barcelonie

Ryszard Staniek w przeszłości zagrał 120 meczów w barwach Legii Warszawa. Strzelił dla niej 16 goli, zdobył z zespołem Puchar Polski i Superpuchar. Grał też w m.in. Odrze Wodzisław, Górniku Zabrze i Osasunie Pampeluna.

Na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal.