Lewandowski w sezonie 2019/20 nie miał sobie równych. W barwach Bayernu Monachium strzelił 55 goli w 47 meczach, wygrał Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata, Superpuchar UEFA, a także mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec.

"France Football" chce naprawić swój błąd

Takimi osiągnięciami nie mógł wtedy pochwalić się żaden inny piłkarz. Z uwagi na szalejącą na świecie pandemię koronawirusa nagrody nie wręczono i Lewandowski musiał obejść smakiem.

Reklama
Reklama

Teraz francuski magazyn najwidoczniej chce "naprawić swój błąd". Kataloński dziennik "Sport" donosi, że "France Football" rozważa przyznanie Lewandowskiemu Złotej Piłki za 2020 rok.

"France Football" boi się utraty reputacji

Według hiszpańskich mediów prestiżowy magazyn chce uhonorować Lewandowskiego ze względu na toczące się we Francji śledztwo dotyczące nagrody w 2021 roku, którą dostał Lionel Messi, bo rzekomo Paris Saint-Germain wywierało presję na "France Football", by wygrał Argentyńczyk. Lewandowski zajął wtedy drugie miejsce. Magazyn, aby uniknąć utraty reputacji, jest gotowy przyznać Polakowi nagrodę.

Złota Piłka wręczana jest najlepszemu piłkarzowi od 1956 roku. Rok 2020 był jedynym w historii, w którym nagroda nie została przyznana.