Nie jest tajemnicą, że Barcelona chętnie pozbyłaby się Lewandowskiego. Zarobki kapitana reprezentacji Polski mocno obciążają budżet katalońskiego klubu.

Reklama

Lewandowski z 17. golami na koncie

Problem w tym, że Lewandowski jasno daje do zrozumienia, że nigdzie się nie wybiera i zamierza wypełnić kontrakt, który obowiązuje do czerwca 2026 roku.

Reklama

Lewandowski nadal jest ważną postacią w ekipie Barcelony. W tym sezonie dla swojego zespołu strzelił 17 goli i zaliczył 8 asyst, ale hiszpańscy dziennikarze zwracają uwagę na fakt, że Polak coraz częściej opuszcza boisko przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Klopp 15 razy zdjął Lewandowskiego z boiska

W bieżących rozgrywkach taka sytuacja miała miejsce już 12 razy. Ostatni raz tak często Lewandowski schodził z murawy przed końcem meczu w sezonie 2011/12, kiedy reprezentował jeszcze barwy Borussii Dortmund.

Wtedy Juergen Klopp aż 15-krotnie ściągał Polaka z boiska. Do zakończenia rozgrywek hiszpańskiej La Liga pozostały trzy kolejki. Jeśli w kolejnych meczach Xavi Fernandez również zdecyduje się na manewr ze zmianą Lewandowskiego w trakcie meczu, to kapitan naszej kadry wyrówna swój rekord, którym jednak chwalić się nie będzie.