Utytułowany trener jest zainteresowany pracą w naszej Ekstraklasie. W grę wchodziła Legia Warszawa, ale właściciele klubu z Łazienkowskiej dogadują się z Vladimirem Weissem. Do akcji wkroczyli więc prezesi Korony, którzy już niedługo mogą dysponować pokaźnymi środkami finansowymi. Bardzo bliski zainwestowania w zespół „złocisto-krwistych" jest bowiem Marek Profus, którego majątek tygodnik Wprost wycenił na około 1,5 miliarda złotych.

Reklama

Jeśli rozmowy biznesmena z miastem zakończą się sukcesem, to Korona może stać się jednym z najbogatszych polskich klubów. Dlatego dyrektor sportowy Jarosław Niebudek otrzymał już zielone światło na negocjacje ze Stevensem.
Wielkim zwolennikiem zatrudnienia Holendra w Polsce jest Tomasz Hajto, który współpracował z trenerem w Schalke 04 Gelsenkirchen.

"Wprowadziłby pełen profesjonalizm, ogromną rywalizację i zaangażowanie na treningach. On uwielbia porządek i ostrą grę. Niejednokrotnie dopuszczał do brutalnych starć podczas zajęć, żeby wyzwolić energię u piłkarzy. Powiedział mi, że bardzo chętnie podjąłby się pracy w naszej Ekstraklasie" - mówi były reprezentant Polski.

Stevens do niedawna prowadził austriacki Red Bull Salzburg. Wcześniej trenował m.in. PSV Eindhoven, Schalke i HSV Hamburg.

>>>Czytaj także: Wisła chce kupić Gruzina