Wbrew wcześniejszym zapowiedziom były reprezentant Polski nie dojechał w niedzielę na zgrupowanie Lechii do Opalenicy.

Reklama

"Rozstaliśmy się jednak w bardzo miłej atmosferze. To rzadko spotykane, aby zawodnik z takim nazwiskiem i imponującym dorobkiem zgodził się przyjechać na testy. Olisadebe nie miał jednak gwarancji, że zostanie w naszym klubie. Nie chcieliśmy go blokować i dlatego daliśmy mu wolną rękę" - dodał Kafarski.

Tymczasem do gdańskich piłkarzy dołączył w Opalenicy 29-letni serbski napastnik Vuk Sotirović, który ostatnio w nienajlepszej atmosferze rozstał się ze Śląskiem Wrocław i Jagiellonią Białystok.

"Mnie interesuje przyszłość, a nie przeszłość. Nie mam zamiaru dociekać, co się wydarzyło w tych klubach. Nie będę również pytał trenerów Lenczyka i Probierza o tego zawodnika. Odnoszę wrażenie, że media trochę rozdmuchały te dwie sprawy. Rozmawiałem z nim, przedstawiłem swoje oczekiwania, a Vuk zapowiedział, że podejmie rękawicę. Sotirović zrobił na mnie wrażenie człowieka otwartego i rozsądnego" - przyznał gdański szkoleniowiec.

Na testach w Lechii przebywa także 22-letni chorwacki napastnik Darko Bodul. "Ten zawodnik wystąpił w sparingu z Omonią Nikozja. Zdobył bramkę i zagrał poprawnie, ale nie wiem, czy zostanie naszym piłkarzem. Zamierzam mu się jeszcze przyjrzeć podczas kolejnych treningów oraz we wtorkowym sparingu z Koroną Kielce" - wyjaśnił Tomasz Kafarski.

Do wtorku powinna się również wyjaśnić kwestia, który z bramkarzy zostanie w gdańskim klubie - Michał Buchalik, czy Paweł Kapsa. Zawodnikiem Lechii został natomiast Mateusz Machaj, który podpisał kontrakt na cztery lata. Ten 22-letni pomocnik został w ostatnim sezonie z dorobkiem 16 bramek w barwach Chrobrego Głogów królem strzelców III ligi dolnośląsko-lubuskiej.