Już w 5. minucie świetną okazję mieli goście, gdy po dośrodkowaniu Kamila Kosowskiego, z pola karnego głową uderzył Tomasz Wróbel, ale nie trafił w bramkę.

Kilka minut później to Jagiellonia miała swoje szanse. Najpierw Tomasz Frankowski znalazł się przed Łukaszem Sapelą, ale przestrzelił. W 14. minucie pustą bramkę miał przed sobą Jan Pawłowski, który przed tygodniem strzelił gola Wiśle Kraków. Piłkę zagrał mu Rafał Grzyb i zadaniem młodego zawodnika Jagiellonii było "tylko" przystawić nogę i trafić z 11 metrów. Piłka poszybowała jednak nad bramką.

Reklama

W miarę upływu meczu gra się wyrównała i goście zaczęli stwarzać coraz groźniejsze sytuacje. M.in. Zlatko Tanevski mógł wpisać się na listę strzelców, zamykając akcję po dośrodkowaniu Kosowskiego z rzutu rożnego, jednak przestrzelił. W 20. minucie sędzia mógł podyktować rzut karny dla PGE, po starciu w polu karnym Kosowskiego z Grzybem, uznał jednak, że faulu nie było. Tuż przed przerwą gospodarzy przed utratą bramek ratował bramkarz Tomasz Ptak, m.in. broniąc w sytuacji sam na sam z Pawłem Buzałą.

W drugiej połowie sytuacji bramkowych było już mniej. Ze strony bełchatowian największym zagrożeniem dla Jagiellonii były rzuty wolne. W 56. i 70. minucie uderzał z nich Kosowski, Tomasz Ptak spisał się jednak bez zarzutu.

Jedyny w meczu gol padł w 67. minucie. Tomasz Kupisz zagrał prostopadle między obrońcami do Frankowskiego, ten był sam przed Sapelą i miał tyle czasu, że zdołał wykonać zwód i spokojnie lewą nogą skierował piłkę do siatki.

Goście próbowali atakować, ale stuprocentowych sytuacji do strzelenia gola już nie stworzyli. Jagiellonia skupiła się na obronie i kontratakach, ostatecznie więcej bramek kibice już nie zobaczyli.

Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów 1:0
Bramka: 1:0 Tomasz Frankowski (67).

Reklama

Żółte kartki: Jagiellonia - Alexis Norambuena, Luka Pejović. PGE GKS - Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran, Miroslav Bozok.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 4000.

Jagiellonia Białystok: Tomasz Ptak - Alexis Norambuena, Andrius Skerla, Thiago Cionek, Luka Pejović - Jan Pawłowski (46. Ermin Seratlić), Hermes, Rafał Grzyb, Tomasz Kupisz - Marko Cetković (90. Vladimir Kukol) - Tomasz Frankowski (89. Tomasz Porębski).

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Filip Modelski, Maciej Szmatiuk, Mate Lacić, Zlatko Tanevski - Tomasz Wróbel, Grzegorz Fonfara, Grzegorz Baran, Kamil Kosowski (76. Marcin Żewłakow) - Miroslav Bozok (82. Grzegorz Kuświk) - Paweł Buzała (62. Dawid Nowak).