Komisja Kształcenia i Licencjonowania Trenerów zdecydowała wcześniej, że Hajto nie może prowadzić zespołów piłkarskiej ekstraklasy, a najwyżej drugiej ligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej może być jedynie asystentem. Odmówiła tym samym przyznania mu warunkowej licencji na prowadzenie drużyny w ekstraklasie.

Reklama

Jagiellonia poinformowała tymczasem po południu, że w poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa Tomasza Hajty i Dariusza Dźwigały jako nowych członków sztabu szkoleniowego. Oznacza to, że na razie zespół będzie przygotowywał się do rozgrywek bez formalnego pierwszego trenera.

Według komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej klubu Jagiellonia ponownie złoży wnioski dotyczące zarówno Hajty, jak i Dźwigały, by komisja wydała im stosowne zezwolenia do prowadzenia drużyny ekstraklasy. Członkowie komisji rozpatrzą je 10 lutego.

39-letni Hajto nie pracował samodzielnie jako szkoleniowiec, ale ma za sobą bogatą karierę piłkarską. Grał m.in. w Górniku Zabrze, MSV Duisburg, Schalke 04 Gelsenkirchen, FC Southampton czy ŁKS Łódź. W drużynie narodowej rozegrał 62 spotkania i zdobył sześć goli.

43-letni Dariusz Dźwigała przez wiele lat występował na krajowych boiskach (m.in. w Polonii Warszawa i Górniku Zabrze), potem także za granicą. Od kilku lat jest trenerem. W 2008 roku objął Start Otwock, z którym w pierwszym sezonie awansował do drugiej ligi. Przed rozpoczęciem tego sezonu przejął trzecioligowy Radomiak Radom. Od grudnia Dźwigała jest uczestniczy w kursie na licencję UEFA PRO, która uprawnia szkoleniowców do prowadzenia zespołów ekstraklasy.