W poprzednich okienkach transferowych właściciel Polonii Józef Wojciechowski regularnie zadziwiał piłkarskie środowisko, sprowadzając zawodników o znanych nazwiskach i żegnając się z innymi sławami. Tym razem, m.in. dzięki bardzo udanej końcówce rundy jesiennej (pięć zwycięstw w sześciu meczach), nie było potrzeby wymiany składu. Skończyło się na pozyskaniu tylko dwóch zagranicznych piłkarzy.

Reklama

Trzecią aktualnie drużynę T-Mobile Ekstraklasy wzmocnił napastnik reprezentacji Gruzji występujący dotychczas w Maccabi Hajfa Władimir Dwaliszwili, a także pomocnik kadry Izraela Aviram Baruchyan z Beitaru Jerozolima.

Być może najważniejszym transferem Polonii w zimowym okresie przygotowań było jednak... podpisanie nowego kontraktu z Edgarem Canim. Skuteczny jesienią Albańczyk (osiem goli w lidze) do tej pory miał umowę obowiązującą tylko do końca sezonu, ale teraz podpisał nowy kontrakt, do czerwca 2015 roku.

Z zespołu definitywnie odszedł jedynie Grzegorz Bonin (do ŁKS Łódź), który jesienią nie zdołał przekonać do siebie trenerów i działaczy Polonii. Ponadto wypożyczono do Korony Kielce Miłosza Przybeckiego, jednak w czasie jednego ze sparingów utalentowany pomocnik doznał ciężkiej kontuzji kolana i przez pół roku nie pojawi się na boisku.

Więcej transferów na Konwiktorskiej na razie nie należy się spodziewać, co zresztą potwierdził trener Jacek Zieliński.

Ekipa, którą mamy teraz, czyli 25 zawodników, w tym trzech bramkarzy i kilku młodych graczy, jest ostateczna. Nie powinno być już żadnych ruchów. Dorobiliśmy się solidnej, dobrej jakościowo i wyrównanej kadry. Mamy duże szanse, by zamieszać w czubie tabeli - powiedział szkoleniowiec warszawskiej drużyny.

W zimie poloniści przebywali m.in. na zgrupowaniu w Turcji, gdzie wzięli udział w międzynarodowym turnieju. Po zwycięstwie 2:1 nad Pakhtakorem Taszkent (Uzbekistan), przegrali 1:3 z azerskim Neftczi Baku oraz 0:4 z silnym ukraińskim Metalistem Charków.

"Czarne Koszule" jako pierwsze rozpoczną w tym roku ligowe zmagania. Już w piątek o godz. 18zmierzą się w Łodzi z przeżywającym problemy finansowe i organizacyjne ŁKS Łódź.

Po 17 kolejkach T-Mobile Ekstraklasy Polonia, która wciąż mierzy w mistrzostwo, traci sześć punktów do prowadzącego Śląska Wrocław i dwa do wicelidera - Legii Warszawa.

Wyniki Polonii w sparingach: Arka Gdynia 2:1, Znicz Pruszków 6:0, Pakhtakor Taszkent (Uzbekistan) 2:1, Neftczi Baku (Azerbejdżan) 1:3, Metalist Charków (Ukraina) 0:4, FCM Targu Mures (Rumunia) 3:2,Ludogorec Razgrad (Bułgaria) 0:0. Bilans: cztery zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki. Bramki: 14-11.