Prezes Polonii, zniechęcony brakiem sukcesów w piłce oraz słabszą kondycją swojej firmy J.W. Construction, postanowił zrezygnować z finansowania klubu i wystawić go na sprzedaż. Jak donosi sport.pl, kilka dni temu pod siedzibę Polonii Warszawa podjechała półciężarówka i z gabinetów klubowych zostały wywiezione wszystkie meble. Czyżby oznaczało to demontaż klubu?

Reklama

Oprócz wywozu mebli podjęte zostały też inne działania demontujące klub. Zwalniani są niektórzy pracownicy, a wielu nie dostało zaległych pensji. Ponadto drużyna nie ma trenera, zaplanowanego obozu, ani miejsca zbiórki po powrocie do treningów. Zawodnicy są wystawieni na sprzedaż. Niebawem odejdzie kapitan drużyny Łukasz Trałka, który w przyszłym tygodniu ma podpisać kontrakt z Lechem Poznań.

Wywóz mebli z siedziby Polonii spowodował zamieszanie w Warszawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdyż od poniedziałku obiekt przechodzi pod władanie UEFA. Na stadionie Polonii będzie trenować reprezentacja Polski, która mogłaby zastać puste pokoje klubowe. Jednak na poniedziałek mają zostać dostarczone nowe meble i trener Smuda będzie mógł w pełni korzystać z klubowych gabinetów.