42-letni Sasal na trenerskiej ławce ostatniej obecnie drużyny tabeli zastąpi tymczasowego szkoleniowca Andrzeja Wyrobę, który poprowadził zespół tylko w jednym, przegranym meczu z Lechią Gdańsk (2:3).

Reklama

Wcześniej klub pożegnał się z Robertem Kasperczykiem. Zaważyły na tym słabe wyniki zespołu, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał i zdobył tylko dwa punkty. Na ligowe zwycięstwo "Górale" czekają od marca 24 marca.

Nowy trener Podbeskidzia pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej. Piłkarską karierę rozpoczynał w Szydłowiance Szydłowiec. Był także zawodnikiem AZS AWF Warszawa i Legionovii Legionowo. Z występów zrezygnował po ciężkiej kontuzji jako 23-latek.

Trenerską karierę rozpoczął w 1993 roku w Warszawie, gdzie początkowo pracował z młodzieżą. W latach 2001-05 prowadził młodzieżową reprezentację Mazowsza, a następnie GLKS Nadarzyn i Mazura Karczew. W listopadzie 2006 roku objął trzecioligowe Mazowsze Grójec, a w 2008 roku Dolcan Ząbki, z którym awansował do pierwszej ligi. Pod koniec 2009 roku zatrudniła go Korona Kielce. W sezonie 2011/12 prowadził pierwszoligową wówczas Pogoń Szczecin. Został zwolniony wiosną.